10.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Skoki narciarskie. PŚ: Polacy drudzy w Vikersund. Dziś konkurs indywidualny. Czy kolejny „genialny” pomysł organizatorów zagrozi Stochowi?

Reprezentanci Polski zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. Polacy wystąpili w składzie Piotr Żyła (225 m i 166,5 m), Stefan Hula (189,5 m i 208 m), Dawid Kubacki (200 m i 202,5 m) i Kamil Stoch (206 m i 234 m).

Wygrali Norwegowie Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen i Robert Johansson. Trzecie miejsce wywalczyli Słoweńcy Domen Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol oraz Peter Prevc.

W cyklu Raw Air pierwsze miejsce zajmuje Kamil Stoch, mający 55,7 pkt przewagi nad Johanssonem.

W niedzielę w Vikersund odbędzie się konkurs indywidualny. Kamil Stoch powinien przypieczętować swój triumf w Raw Air i Pucharze Świata! Jego sukces  przyćmiony może jednak zostać przez kolejny  pomysł organizatorów zawodów Pucharu Świata w skokach: Norwegowie bowiem przekonali szefów FIS, by finałową kolejkę dzisiejszych rywalizacji przeprowadzić wg kolejności klasyfikacji Raw Air po 15 z 16 skoków, a nie – jak do tej pory – na podstawie wyników z pierwszej serii niedzielnych zawodów. Takie zasady mogą spowodować chaos jakiego nie było od lat.Realny jest scenariusz,i e pierwszą serię na Vikersundbakken (HS 225) wygra zawodnik, który będzie daleko w klasyfikacji Raw Air. Wtedy w finale będzie oddawał skok jako jeden z pierwszych, a nie ostatni.