Do kalifornijskiej okulistki zgłosiła się kobieta, która narzekała na pogarszający się wzrok. Okazało się, że… miała w oku 23 soczewki kontaktowe – podaje Fox News. Lekarka przekazała mediom, że spotkała się z taką sytuacją po raz pierwszy w ciągu 19 lat pracy w zawodzie.
„Byłam zdumiony, gdy usunąłem pierwsze dwa kontakty i zobaczyłem dodatkową ciemną plamę ukrytą w kąciku” – powiedziała Fox News Digital dr Katerina Kurteeva z California Eye Associates z Newport Beach w Kalifornii. „Wtedy zawołałam mojego technika, żeby sfilmować resztę usuwania ciała obcego”.
„Nie miałem pojęcia, co mnie czeka” – powiedziała lekarka. „Pracuję w praktyce od 19 lat i po raz pierwszy spotkałem się z takim przypadkiem”.
Kurteeva regularnie udostępnia informacje, zdjęcia i filmy dotyczące zdrowia oczu na swoim koncie na Instagramie @California_Eye_Associates.
Newport Beach, California Ophthalmologist Katerina Kurteeva removes 23 contact lenses out of a patient's eye. 😳 pic.twitter.com/bhkZ8554t7
— Chad (@ChadBlue83) October 22, 2022
Fox News zauważyło, że kilka lat temu zgłoszono przypadek usuwania z oka wielu soczewek kontaktowych. „Mój przypadek jest wyjątkowy, ponieważ udało nam się uchwycić to usunięcie na wideo” – powiedziała lekarka.
Przytoczony przypadek dotyczył starszej pacjentki z Wielkiej Brytanii, z której oka – przed operacją zaćmy – usunięto 27 soczewek kontaktowych! Do nietypowego sytuacji doszło w 2017 roku. Historia została opisana w Optometry Today.
Red. JŁ