HomeWIELKA BRYTANIA

Setki studentów złamały zasady dystansu społecznego podczas nocy kinowych w Exeter University

Setki studentów złamały zasady dystansu społecznego podczas nocy kinowych w Exeter University

Uniwersytet w Exeter odwołał trzecią z rzędu noc kinową, gdy zobaczono, ze studenci łamią zasady dystansu społecznego i zbierają się w grupki.

“Ogromne tłumy” oglądały transmitowany na świeżym powietrzu seans filmu “Mamma Mia”, zorganizowany przez Exeter University.

Do tej sytuacji doszło w sobotę i chociaż rzekomo niedzielny seans odbył się już bezpieczniej, to władze uczelni zdecydowały się odwołać poniedziałkowy seans.

Zgodnie z obecnym rozporządzeniem, ludzie mogą spotykać się w grupkach po maksymalnie sześć osób.

Jeden ze studentów, Michael Rudling (20l.), powiedział, że zdjęcia pokazujące jak nierozsądnie zorganizowany był seans szybko obiegły kampus.

“Ludzie gromadzili się w dużych grupkach. Nie jestem w stanie podać dokładnych liczb, ale to były setki ludzi i większość z nich nie przestrzegała zasad dystansu społecznego.” – mówi młody mężczyzna.

“Jeśli powiesz ludziom, że mogą się gdzieś spotkać, to ciężko jest kontrolować ich dokładną liczbę” – dodaje Michael.

Rzecznik Uniwersytetu w Exeter powiedział w poniedziałek – “Niestety, część naszych studentów nie przestrzegała zasad dystansu społecznego podczas seansu filmowego na świeżym powietrzu w sobotę i chociaż seans w niedzielę odbył się już znacznie lepiej, po wprowadzeniu pewnych zmian, zdecydowaliśmy się odwołać dzisiejszy seans.”

“Przepraszamy wszystkich studentów, którzy przestrzegali obostrzeń dotyczących COVID-19 i każdego, kto martwił się brakiem przestrzegania dystansu społecznego.” – dodaje rzecznik.

“Staramy się odnaleźć balans pomiędzy wspieraniem aktywności studenckiej i rozporządzeniami rządowymi dotyczącymi COVID-19, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszej społeczności.” – powiedział na koniec rzecznik.

 

 

PS

COMMENTS