13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W czwartek późnym wieczorem sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka przyjęła wraz z poprawkami prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

W tym tygodniu komisja zakończyła również prace nad projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Teraz obie ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości ponownie trafią pod obrady Sejmu, gdzie odbędzie się ich drugie czytanie. Wstępnie zaplanowano je na 6 grudnia. Ustawy zostaną przyjęte przez Sejm najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło szereg poprawek do prezydenckich projektów. Część zmian była ustalana w trakcie tajnych spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Zarówno PiS jak i współpracownicy prezydenta mówią o kompromisie. – Na pewne ustępstwa poszły obie strony bo to zawsze jest kompromis. Pojawiły się także poprawki, które nie były objęte porozumieniem albo które były sprzeczne z porozumieniem, z rozmową. Trzeba będzie dokonać tej oceny globalnej, ale cieszę się się jakby z tych dwóch dni. O tyle, że te główne propozycje to bardzo dobre rozwiązania i gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość, inicjatywa prezydenta, to by tego w projekcie nie było – przyznał w piątek rano w Radiu Zet minister Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Jak przyznał, można spodziewać się jeszcze pewnych korekt, jeżeli będą prowadzone prace w trakcie drugiego czytania.

Jakub Oworuszko AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520