11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Sędzia blokuje kolejne kalifornijskie przepisy wymierzone w broń palną. Prokurator Generalny nie może pozywać producentów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sędzia federalny zablokował w środę możliwość egzekwowania przez Prokuratora Generalnego Kalifornii przepisów, które pozwalają mu pozywać producentów „nienormatywnie niebezpiecznej” broni palnej.

Sędzia Okręgowy z San Diego Andrew Schopler staną po stronie stowarzyszenia producentów broni palnej uznając, że część ustawy podpisanej w 2022 roku przez gubernatora Gavina Newsoma może być niezgodna z Konstytucją Stanów Zjednoczonych.

To pierwsze orzeczenie kwestionujące konstytucyjność kalifornijskiej ustawy o odpowiedzialności producentów broni palnej, ale jednocześnie któreś z rzędu, blokujące lokalne ustawy wymierzone w broń palną.

Ustawa, o której mowa, została uchwalona 2022 roku – krótko po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał w czerwcu tego samego roku orzeczenie, dotyczące Drugiej Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Doszło wówczas do znacznego rozszerzenia prawa do posiadania broni przez Amerykanów.

Przepisy pozwalały Prokuratorowi Generalnemu Kalifornii pozywać podmioty produkujące broń, jeśli z wykorzystaniem ich wyrobów dokonano, np. masowej strzelaniny. Podpisując ustawę gubernator Newsom stwierdził, że producenci karabinów „nie mogą już dłużej ukrywać się przed masowym zniszczeniem, które spowodowali”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520