28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Sąd uchylił wyrok skazujący Mariusza Kamińskiego i umorzył postępowanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wyrok skazujący został uchylony, a postępowanie umorzone zdecydował w środę Sąd Okręgowy w Warszawie, który zajmował się sprawą ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. W listopadzie prezydent Andrzej Duda zastosował wobec byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego prawo łaski.

 

Mariusz Kamiński obecnie poseł PiS i koordynator służb specjalnych w latach 2005-2007 był szefem CBA. W marcu 2015 r. skazano go nieprawomocnym wyrokiem sądu na trzy lata pozbawienia wolności i dziesięć lat zakazu zajmowania stanowisk. Mariusz Kamiński był oskarżony o nielegalne działania operacyjne przy tzw. aferze gruntowej, w czasie kiedy był szefem CBA.

 

Wyrok skazujący wydał sędzia Wojciech Łączewski, który kilka miesięcy później zasłynął jako bohater dziennikarskiej prowokacji, chciał spotkać się ze znanym, żeby „powstrzymać PiS”.

 

W listopadzie 2015 r. prezydent Andrzej Duda zastosował wobec Mariusza Kamińskiego oraz oskarżonych wspólnie z nim jego współpracowników, prawo łaski. Decyzja prezydenta spotkała się z krytyką, ponieważ sąd nie wydał prawomocnych wyroków w sprawie.

 

Prawo łaski wydane przez prezydenta doprowadziło do skomplikowania sytuacji. Po środowym wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie sprawa została wyjaśniona.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520