HomePOLSKA

Rzecznik rządu o otwarciu granic i wznowieniu lotów międzynarodowych

Rzecznik rządu o otwarciu granic i wznowieniu lotów międzynarodowych

Rzecznik rządu Piotr Müller przypomniał w TVP Info, że jutro zostaną zniesione kontrole na granicach z państwami Unii Europejskiej. We wtorek natomiast mają zostać przywrócone lotnicze połączenia międzynarodowe.

Piotr Müller dodał, że dziś będą ustalane wyjątki dotyczące niektórych tras lotów międzynarodowych. “Będziemy stopniowo uruchamiać ruch lotniczy. Tutaj mogą się pojawić jakieś wyjątki, ustalamy je dzisiaj, co do kwestii, czy ze wszystkich krajów ten ruch lotniczy będzie możliwy, ale przyjmujemy zasadę, że z ogromnej części UE ten ruch będzie się odbywał bez ograniczeń” – wyjaśnił rzecznik rządu.

Dziś na temat otwarcia granic na przejściu granicznym w Budzisku premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem litewskiego rządu. Strona litewska zapowiedziała, że kontrole graniczne z naszym krajem zniesie dzisiaj. Jak mówił kilka dni temu premier Litwy Saulius Skvernelis, “nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, gdyż kryteria epidemiologiczne są podobne, a Polska została wciągnięta na listę krajów bezpiecznych”.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie granic z państwami Unii Europejskiej przedwczoraj. W praktyce oznaczać to będzie swobodny przepływ osób, tak jak to miało miejsce przed wybuchem epidemii koronawirusa.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info & wcześniejsze/d Wj/w wk

COMMENTS