20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Rozliczenie podatkowe – pamietajmy o odliczeniach na dzieci!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ulga na dziecko i wspólne rozliczenie małżonków. To najpopularniejszy sposób, żeby zmniejszyć obciążenia podatkowe. Na rozliczenie z fiskusem zostało nieco ponad 3 tygodnie.
Przedstawiciel Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Andrzej Marczak wyjaśnia, jak rodzina z dziećmi może zapłacić niższą daninę. Na pierwsze i drugie dziecko można odliczyć od podatku ponad 1112 złotych. Z odliczenia mogą skorzystać rodziny, których łączny dochód nie przekracza 112 tysięcy złotych rocznie, lub 56 tysięcy, gdy podatnicy rozliczają się osobno. W przypadku osoby, która samotnie wychowuje dziecko limit ten wynosi 112 tysięcy złotych.
Rozmówca IAR przypomina, że rodziny z większą liczbą dzieci mogą odliczyć więcej. Na trzecie dziecko, można odliczyć ponad 2 tysiące złotych, a na czwarte i kolejne ponad 2700 złotych.
Do tej pory Polacy za pośrednictwem internetu złożyli ponad 5 milionów 700 tysięcy zeznań podatkowych. W tym roku można rozliczyć się z fiskusem do 2 maja. Ostatni dzień kwietnia wypada bowiem w sobotę.

/IAR/ Karol Tokarczyk/łp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520