HomeŚwiętokrzyskie

Rozbój na plebanii w Sandomierzu! Bandzior uciekł z pieniędzmi

Rozbój na plebanii w Sandomierzu! Bandzior uciekł z pieniędzmi

Brutalna napaść na plebanii w centrum Sandomierza. Mężczyzna zaatakował księdza i zrabował pieniądze. Kilka godzin później policjanci zatrzymali podejrzewanego: pijanego 34-latka.

Około godziny 14.30 w piątek do drzwi plebanii przy ulicy Mariackiej w Sandomierzu zapukał młody mężczyzna. 88-letni ksiądz sądząc, że to parafianin chcący załatwić jakąś sprawę, wpuścił go do środka. – Przybysz zaczął domagać się pieniędzy. Szarpał i bił duchownego. Kiedy ksiądz wskazał mu, gdzie znajduje się gotówka, mężczyzna chwycił około 80 złotych i uciekł – relacjonowała sierżant sztabowy Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

 

Zaalarmowani policjanci rozpoczęli poszukiwania rozbójnika i około dwie godziny później zatrzymali podejrzewanego: 34-letniego mieszkańca miasta. W chwili, gdy trafił w ręce policjantów, mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. – W niedzielę sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój 34-latkowi może grozić do 12 lat więzienia – informowała w poniedziałek Paulina Mróz.

 

 

COMMENTS