Rosja przygotowuje wniosek o odwołanie Thomasa Bacha z funkcji przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Rosja przygotowuje wniosek o odwołanie Thomasa Bacha z funkcji przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Rosja przygotowuje wniosek o odwołanie Thomasa Bacha z funkcji przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Niemca Thomasa Bacha. Nad dokumentem pracuje niższa izba rosyjskiego parlamentu Duma Państwowa.

Władze Rosji zareagowały w ten sposób na niedopuszczenie 47 rosyjskich zawodników do udziału w zimowych Igrzyskach w Pjongczangu, a także na wcześniejszą dyskwalifikację reprezentacji Rosji.
Rosyjscy deputowani są zgodni, że Thomas Bach nie powinien być przewodniczącym MKOl, ponieważ ulega naciskom amerykańskiego lobby i podejmuje niesprawiedliwe decyzje wobec Rosji. Mówił o tym między innymi szef parlamentarnej komisji kultury fizycznej i sportu Michaił Diegtiarow. “Udowodnimy wszystkim, że na miejscu Rosji może się znaleźć każde państwo, gdy wujek Sam za oceanem napisze decyzję dla MKOl lub zorganizuje atak, wykorzystując Światową Agencję Antydopingową i w ten sposób odsunie cały kraj” – mówił deputowany Diegtiarow.
Z kolei przewodniczący niższej izby rosyjskiego parlamentu Wiaczesław Wołodin oświadczył, że Rosja zainicjuje wraz z innymi państwami reorganizację MKOl. “Przestrzegamy prawa, gdy jednak jest ono wywracane na drugą stronę, to musimy wyrazić swoją opinię, surową i zdecydowaną” – powiedział szef Dumy.
Rosja oficjalnie złoży wniosek o odwołanie Thomasa Bacha po zakończeniu igrzysk w Pjongczangu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0