HomePOLSKA

“Rodacy Bohaterom” – paczki dla polskich kombatantów z Kresów Wschodnich

“Rodacy Bohaterom” – paczki dla polskich kombatantów z Kresów Wschodnich

Trwa ogólnopolska zbiórka darów w ramach akcji Rodacy Bohaterom. Powstaną z nich paczki, które trafią w okresie świątecznym do polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich.

Do akcji już po raz trzeci włącza Nowy Sącz. Zbierane są przede wszystkim produkty żywnościowe o długim terminie ważności, jak cukier, konserwy mięsne, ryż, kasza, herbata, kawa, kakao, makarony czy owoce w puszce. “Zachęcamy również do przekazywania kartek świątecznych z życzeniami” – mówi Jakub Prokopowicz, koordynator zbiórki z sądeckiego Towarzystwa Patriotycznego. “Takie wsparcie jest bardzo potrzebne, bo kombatanci mają bardzo trudną sytuacji materialną” – dodaje Jakub Prokopowicz.
Sądecka zbiórka rozpoczyna się jutro i potrwa do 24 grudnia. Szczegóły, w jaki sposób można przekazać dary, znajdują się na facebookowym profilu Towarzystwa.
Dary zostaną posegregowane, a następnie rozwiezione do polskich rodzin i osób samotnych wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi a także Mołdawii. Inicjatorem akcji jest stowarzyszenie Odra- Niemien z Wrocławia.

Monika Chrobak, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS