9.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

PZU uruchomiło telefoniczne konsultacje lekarskie w związku z koronawirusem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

PZU uruchomiło telefoniczne konsultacje lekarskie w związku z koronawirusem. Po południu zaczęła działać infolinia, za pomocą której można skonsultować się z lekarzem i uzyskać bezpłatne porady.

Z pomocy mogą skorzystać wszyscy chętni, nie tylko klienci firmy ubezpieczeniowej. Jak powiedziała Polskiemu Radiu prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska, infolinię obsługują lekarze i konsultanci medyczni. „Są to specjalnie przeszkoleni konsultanci, którzy wcześniej przeszli cykl warsztatów lekarzami. Są przygotowani na najczęstsze wątpliwości Polaków związane z koronawirusem” – mówi Julita Czyżewska. „Na start kilkudziesięciu konsultantów oraz przeszło stu lekarzy jest dedykowanych do rozmów z pacjentami. Ta liczba będzie się zmieniać w przypadku pojawienia się większych potrzeb” – dodaje.

Prezes grupy PZU Paweł Surówka podkreśla, że uruchomienie infolinii ma ograniczyć liczbę wizyt pacjentów w przychodniach i co za tym idzie – ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. „Jest wiele osób, które mają wątpliwości co do swojego stanu zdrowia. Równocześnie część osób niechętnie udaje się do placówek medycznych. Wydaje się, że możliwość szybkiej konsultacji telefonicznej albo przez wideo rozmowę z lekarzem jest obecnie najlepszą metodą dla osób zaniepokojonych swoim zdrowiem” – mówi Paweł Surówka. „Konsultacja telefoniczna czy internetowa nie stwarza ryzyka zarażenia się osoby, która wraz z innymi pacjentami oczekuje na wizytę w poczekalni” – zaznacza prezes PZU.

Poradę lekarską można uzyskać pod numerem telefonu 22 505 11 88. Lekarz skonsultuje się z pacjentem telefonicznie lub przeprowadzi wideo konsultację.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520