HomePOLSKA

PSL wyłamuje się z totalnej opozycji i bierze udział w Zgromadzeniu Narodowym

PSL wyłamuje się z totalnej opozycji i bierze udział w Zgromadzeniu Narodowym

Polskie Stronnictwo Ludowe na posiedzeniu swego klubu zdecydowało się wziąć udział w Zgromadzeniu Narodowym, które rozpocznie się w południe na Zamku Królewskim. Wcześniej bojkot tego wydarzenia zapowiedziały kluby Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, których członkowie zorganizowali wspólne posiedzenie.

Dzisiejsze Zgromadzenie Narodowe ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. W planie uroczystości przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. Wystąpieniu prezydenta przysłuchiwać się będą goście z zagranicy, posłowie, senatorowie oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi.

 


Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. W trakcie obrad połączonych izb Sejmu i Senatu przewidziano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Okazją do wspólnych obrad senatorów i posłów jest 550-lecie parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. 13 lipca 1468 roku odbył się sejmik generalny w Kole, który poprzedzał pierwszy w polskiej historii dwuizbowy sejm walny w Piotrkowie, 9 października 1468 roku.

Część opozycji nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Już wczoraj jego bojkot zapowiedziała Platforma Obywatelska, która organizuje swoje uroczystości.

IAR/wcz./vey/Siekaj

IAR/Dawid Grygorcewicz/Siekaj

COMMENTS