16.7 C
piątek, 3 maja, 2024

PSG i Benfica w ćwierćfinałach, Chelsea za burtą Ligi Mistrzów

Benfica wygrała na wyjeździe z  Zenitem 2:1. Paryżanie w takim samym stosunku pokonali w  Londynie Chelsea. Do triumfu poprowadził ich Ibrahimović.

Do 85. minuty meczu Zenita z  Benfiką gospodarze mieli nadzieję na dogrywkę, ponieważ prowadzili 1:0 po trafieniu Hulka. Wtedy portugalski zespół doprowadził do wyrównania. Bramkarz rosyjskiej drużyny Jurij Łodygin z trudem sparował piłkę na poprzeczkę po strzale Raula Jimeneza. Najszybciej znalazł się przy niej Nicolas Gaitan i uderzył głową z bliska do pustej bramki, co praktycznie oznaczało awans do ćwierćfinału.

Po tym Zenit nie był w stanie się podnieść i dostał jeszcze drugi cios. Wprowadzony w 90. minucie Talisca ustalił wynik meczu. Sędzia już nawet nie wznowił gry.

W Londynie pierwsze słowo należało do gości. Zlatan Ibrahi-mović wyłożył piłkę jak na tacy w pole bramkowe, a Adrien Rabiot wpakował ją do siatki. Chelsea odpowiedziała  akcją, która zaczęła się od przechwytu piłki, a po serii szybkich podać zakończył  strzałem w długi róg Diego Costa.

W drugiej połowie Chelsea dążyła do drugiej bramki, miała okazje, ale paryżanie wyprowadzili kontrę. Angel Di Maria podał ze skrzydła, do Ibrahimovi-cia, któremu wystarczyło przyłożyć nogę. Na Stamford Bridge zapadła znamienna cisza.

Mecze 1/8 finału LM
Zenit Sankt Petersburg –  Benfica  Lizbona 1:2 (0:0) Hulk (69) – Nicolas Gaitan (85), Anderson Talisca (90+6).

Pierwsz mecz: 1:0 dla Benfiki. Awans: Benfica

Chelsea Londyn – Paris Saint-Germain 1:2 (1:1)

Diego Costa (27)  – Adrien Rabiot (27), Zlatan Ibrahimović (67)

Pierwszy mecz: 2:1 dla PSG. Awans: PSG Mecze wtorkowe Real Madryt – AS Roma 2:0 (pierwszy mecz: 2:0), VfL Wolfsburg – KAA Gent  1:0 (pierwszy mecz 3:2).

Rewanże do rozegrania

15 marca: Manchester City – Dynamo Kijów (pierwszy mecz 3:1), Atletico Madryt – PSV Eindhoven  (0:0); 16 marca: Bayern Monachium – Juventus Turyn (2:2), FC Barcelona – Arsenal Londyn (2:0).

Mecze 1/4 finału. 5-6 kwietnia i 12-13 kwietnia

Mecze 1/2 finału. 26-27 kwietnia i 3-4 maja