6.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Przyzwoity mecz Marcina Gortata, ale Washington Wizards i tak przegrali z Utah Jazz

Osiem punktów i tyle samo zbiórek zdobył Marcin Gortat w rywalizacji z Utah Jazz. Choć zespół Washington Wizards prowadził przez większość spotkania, to jednak przegrał 104:107.

Jazz to drużyna, która mocno dała się we znaki „Czarodziejom”. Na początku grudnia Gortat i spółka przegrali na wyjeździe aż 69:116. A przecież ekipa Quina Snydera nie należy do czołówki NBA. Po 41 meczach (wliczając środowe zwycięstwo – 17 wygranych, 24 przegrane) zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Wizards pokazali, że tamten mecz był wypadkiem przy pracy. Choć to goście objęli prowadzenie, to stołeczna drużyna jeszcze w pierwszej kwarcie odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końcówki trzeciego seta. Mimo wyrównanej gry do końca starcia, zespół Scotta Brooksa nie zdołał przechylić szali na własną korzyść. Najwięcej punktów w meczu rzucił rozgrywający gospodarzy John Wall – 35. Ponadto miał 11 asyst. Drugim najlepszym strzelcem był Bradley Beal – 23 punkty i siedem asysty. Dopiero trzeci pod tym względem jest gracz Jazz. Ricky Rubio zdobył 21 punktów i miał trzy asysty. Niespełna 34-letni Gortat osiem punktów i tyle samo zbiórek uzyskał spędzając na parkiecie 27 minut. W tym czasie jeszcze dwukrotnie asystował i popełnił jeden faul. Wizards z 23 wygranymi i 18 przegranymi na koncie zajmuje piąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz zagrają w sobotę. Rywalem we własnej hali będzie zespół Orlando Magic. Przy okazji spotkania Gortat zorganizuje siódmą edycję „Nocy polskiego dziedzictwa”. Podczas niej na hali będzie wielu gości z Polski, weterani wojenni, a także znane osobistości. Wszystko po to, by przybliżyć Amerykanom polską kulturę.

Wyniki środowych meczów NBA:

Washington Wizards – Utah Jazz 104:107 Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 106:125 New York Knicks – Chicago Bulls 119:122 Charlotte Hornets – Dallas Mavericks 111:115 Indiana Pacers – Miami Heat 106:114 Brooklyn Nets – Detroit Pistons 80:114 Houston Rockets – Portland Trail Blazers 121:112 Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans 105:102 Milwaukee Bucks – Orlando Magic 110:103 Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder 104:88 Denver Nuggets – Atlanta Hawks 97:110