Przemyśl: Dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji w jednym samochodzie. Czworo jechało w bagażniku

Przemyśl: Dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji w jednym samochodzie. Czworo jechało w bagażniku

Dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji w jednym samochodzie. Czworo jechało w bagażniku. Zostali zatrzymali na autostradzie A4, w okolicach węzła Kraków Balice. Imigranci trafili do Strzeżonego Ośrodka w Przemyślu, kierowca auta, Ukrainiec, do aresztu.

Zostali zatrzymali na autostradzie A4, w okolicach węzła Kraków Balice, przez wspólny patron funkcjonariuszy Bieszczadzkiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Strażnic graniczni prowadzili kontrolę pojazdów poruszających się autostradą A4 w rejonie miejscowości Balice koło Krakowa. Do kontroli wytypowano volkswagena passata, kierowanego przez Ukraińca. Okazało się, że w samochodzie znajduje się dziewięciu nielegalnych imigrantów.

 

Pięcioro z nich (plus kierowca) zajmowało siedzenia pasażera, a czwórka młodych mężczyzn stłoczona była w bagażniku. – Wkrótce okazało się, że imigranci to pięcioro obywateli Wietnamu i czterech obywatelii Indii. Wśród nich były trzy kobiety narodowości wietnamskiej. Wszyscy to młodzi ludzie w wieku 17 do 32 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że celem ich podróży miało być dotarcie do Niemiec, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Decyzją sądu cudzoziemcy zostali skierowani do Strzeżonego Ośrodka w Przemyślu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości zatrzymanych cudzoziemców. Kierowca, Ukrainiec, decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu został tymczasowo aresztowany na trzy miesięce.

 

Od początku roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali 70 nielegalnych imigrantów, zmierzających do krajów Unii Europejskiej w celach ekonomicznych.COMMENTS

WORDPRESS: 0