HomePOLSKA

Producenci wołowiny obawiają się strat

Producenci wołowiny obawiają się strat

Polscy producenci żywności obawiają się strat, jakie poniosą w związku z wykryciem nielegalnego uboju wołowiny w jednym z zakładów. Do piątku w Polsce kontrole będzie prowadziła grupa inspektorów Komisji Europejskiej.
Proceder uboju krów i produkcji mięsa wołowego bez kontroli weterynaryjnej pokazali reporterzy “Superwizjera” TVN. Z informacji Komisji wynika, że mięso z nielegalnego uboju krów trafiło z Polski do 13 krajów.
“Strat jest dużo i będzie ich coraz więcej” – mówił w Trójce Jerzy Rey, przewodniczący Rady Związku Polskie Mięso. Ostrzegał, że skutki będą odczuwalne na rynku praktycznie wszystkich polskich produktów spożywczych, ponieważ podważona została panująca dotąd bardzo dobra opinia o polskich wyrobach: w tym mleku, mięsie i serach.
Jerzy Rey mówił też, że należy zdecydowanie eliminować z rynku nieuczciwych producentów, którzy “poważyli się – obojętnie czy z chciwości, czy z głupoty – doprowadzić do sytuacji, jaka zaszkodziła wielu ludziom żyjącym z produkcji mięsa”.
Szef Rady Związku Polskie Mięso uważa, ze na odzyskanie zaufania konsumentów i importerów polskiej żywności potrzeba będzie kilku lat.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR 3/dwi/jl/dydCOMMENTS