Producenci telewizorów zażarcie walczą coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie produktami

Producenci telewizorów zażarcie walczą coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie produktami

Producenci telewizorów zażarcie walczą coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie produktami o miejsce na podium. Firma TCL dokłada w tym wyścigu ważny atut: niższą od konkurencji cenę.

 

 

 

Gwiazdą wrześniowej Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGDIFA w Berlinie ma szansę zostać drugi największy na świecie producent telewizorów na świecie, firma TCL

 

 

 

Jak udało się nam dowiedzieć, wyjątkowo w tym roku, TCL przedstawi nie tylko najnowszą ofertę nowych serii telewizorów ( C oraz X), ale i opowie o ekosystemie sztucznej inteligencji TCL AI_IN oraz strategii produktów serii Audio oraz Smartphonów. Tyle i aż tyle, reszta utrzymywana jest w tajemnicy do początku września, gdy rozpoczną się targi IFA w stolicy Niemiec.

 

 

 

Wiadomo za to wszystko o najnowszej ofercie wiodącego producenta elektroniki użytkowej. Frederic Langin, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Europie TCL mówi o 75 tys. pracownikach firmy w ponad 80 krajach a dyrektor rozwoju produktu Marek Maciejewski przedstawia wchodzące na rynek 3 modele telewizorów z serii EP.

 

 

 

Są to serie EP68, EP66 I EP64 z systemem Android 9.0:.Najnowsza seria telewizorów łączy nowoczesne technologie z modernistycznym designem. Technologia Android TV posiada wbudowane funkcje Google Home i Google Assistant, co pozwoli użytkownikom wyszukiwać hity kinowe, sprawdzać wyniki kluczowych rozgrywek lub przyciemniać światła, nie ruszając się z miejsca. Użytkownicy ych telewizorów mogą też oglądać ulubione treści z Netflixa i You Tube w jakości 4K HDR.

 

 

 

 

 

 

A teraz konkrety. Seria EP68, z jakością obrazu 4K HDR PRO oznacza 4 razy więcej pikseli, czyli czterokrotnie lepsze oddanie szczegółów. Telewizor jest tak dokładny jak odbiorniki z Ultra HD: treść jest wyświetlana w ponad 8 milionach pikseli, a dzięki funkcji HDR PRO, która odwzorowuje odcienie jasne i ciemne, obraz zyskuje na precyzji.

 

 

 

 

 

 

Zastosowano w nich standard High Dynamic Range, w połączeniu z technologią Wide Color Gamut, gwarantuje to wyjątkowo obszerny zakres tonalny, z czystszymi i bardziej nasyconymi kolorami, a dzięki Dolby Vision oraz HDR10+ zakres jasności, głębi i kontrastu poszerza się, zapewniając wrażenia wizualne HDR.

 

 

 

Technologia Dolby Vision ożywia obraz dramatyzmem, jasnością, kolorem, kontrastem i efektem trójwymiarowości.

 

 

 

Seria EP68 posiada też najbardziej zaawansowany z istniejących na rynku system telewizji inteligentnej, czyli Android TV z wbudowanymi funkcjami Google Home i Google Assistant.

 

 

 

Telewizory EP68 są bardzo wąskie i eleganckie. Ekran kryje się w ultra-cienkiej ramie (6mm), w obudowie z polerowanego metalu. Wejścia na kable umieszczono z boku, a więc możemy łatwo powiesić telewizor na ścianie. Podstawkę umieszczono centralnie, przez co mieści się na niewielkich meblach.

 

 

 

Seria EP68 obejmuje modele 50’’, 55” i 65’’.

 

 

 

 

 

 

Kolejna seria EP66 również występuje w ultra-cienkich, metalowych ramkach, zapewnia jakość obrazu 4K HDR, posiada system Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160) jest czterokrotnie większa od rozdzielczości Full HD: wyświetlany w 8 milionach pikseli obraz jest precyzyjny.

 

 

 

Funkcja SMART HDR sprawia, że obrazy wyświetlane w standardowym zakresie tonalności (SDR) zyskują jakość HDR, a widz może oglądać ulubione treści w standardzie jakościowym najwyższej klasy.

 

 

 

Dzięki systemowi Android TV, użytkownicy mogą błyskawicznie przenosić różne treści z ulubionych urządzeń na odbiornik. System działa na najpopularniejszych urządzeniach, w tym na Iphonie®, iPadzie®, telefonach i tabletach z systemem Android, laptopach Mac®, Windows® i Chromebook.

 

 

 

Seria EP66 obejmuje modele 43”, 50”, 55”, 65” oraz 75’’.

 

 

 

 

 

 

Ostatnia z prezentowanych to seria EP64, którą charakteryzują eleganckie, cienkie kształty i jakość obrazu 4K HDR. Posiada ona również system Android TV, z wbudowaną funkcją Google Assistant. To rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160) zapewnia jakość obrazu wyświetlanego w ponad 8 milionach pikseli, a tryb SMART HDR poprawia standardowy zakres tonalności (SDR), dając obraz w jakości HDR.

 

 

 

Dynamiczny, efektywny, wielokanałowy system odtwarzania dźwięku Dolby Audio wydobędzie z każdego materiału to, co najlepsze.

 

 

 

Seria EP64 obejmuje modele 43”, 50”, 55” i 65’’ .

 

 

 

Oprócz telewizorów, TCL przedstawia nową platformę sztucznej inteligencji TCL AI-IN. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej, telewizory TCL z TCL AI-IN wykorzystują inteligentną funkcję sterowania głosem – mogą zostać zintegrowane z innymi produktami marki. Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant.

 

 

 

Co bardzo ważne, oprócz jakości obrazu, nowe modele TCL zaskakują też cenowo, co sprawia, że firma szybko rośnie na rynku. W2018 r. TCL Electronics przesunęło się z trzeciego na drugie miejsce na globalnym rynku telewizyjnym, a jego udział pod względem dostarczonych produktów sięgnął 11,6 proc.

 

 

 

Kazimierz Sikorski AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0