HomeUSA

Prezydent Trump nie zgadza się na zmianę nazw baz wojskowych

Prezydent Trump nie zgadza się na zmianę nazw baz wojskowych

Prezydent Donald Trump oświadczył, że nie zgodzi się na zmianę nazw baz wojskowych noszących imiona przywódców Konfederacji. Gotowość dyskusji na temat takich propozycji zgłosili wcześniej przedstawiciele Pentagonu.

W serii wpisów na Twitterze prezydent Donald Trump przekonywał, że bazy wojskowe wraz ze swoimi nazwami są częścią historii USA i nie należy ich zmieniać. „Te monumentalne i potężne bazy są częścią wielkiego amerykańskiego dziedzictwa – historii sukcesów, zwycięstw i wolności” – oświadczył prezydent USA. Donald Trump dodał, że jego rząd nawet nie będzie rozważał zmiany nazw baz wojskowych.

Prezydent USA zajął stanowisko w tej sprawie dwa dni po tym jak rzecznik amerykańskich Wojsk Lądowych poinformował, że zarówno dowódcy tej formacji jak i sekretarz obrony Mark Esper są otwarci na propozycje zmian nazw baz noszących imiona dowódców Konfederacji reprezentującej stany, w których panowało niewolnictwo.

Należą do nich Fort Lee, Fort Hood, Fort Benning, Fort Gordon, Fort Bragg, Fort Polk, Fort Pickett, Fort Hill, Fort Rucker i Camp Beauregard. Postulaty zmiany nazw tych baz pojawiły się przy okazji protestów po śmierci George’a Floyda.

IAR/ Marek Wałkuski

COMMENTS