HomePOLSKA

Prezydent Duda w Wielkopolsce: Polska zbliża się do poziomu krajów Europy Zachodniej szybciej, niż wiele osób sądziło

Prezydent Duda w Wielkopolsce: Polska zbliża się do poziomu krajów Europy Zachodniej szybciej, niż wiele osób sądziło

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska “zbliża się do poziomu krajów Europy Zachodniej szybciej, niż wiele osób sądziło”. Prezydent odwiedził dziś Ostrów Wielkopolski i Krotoszyn, spotkał się z mieszkańcami tych miast. 

Wieczorem w Krotoszynie Andrzej Duda mówił między o tym, jak na rozwój kraju wpływa program “Rodzina 500 plus”. Jego zdaniem ten program wpisuje się w proeuropejskość, ponieważ wszędzie na zachodzie Europy funkcjonują tego typu programy wspierające rodzinę. “One właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr” – powiedział prezydent. Andrzej Duda dziękował również za udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zachęcał też do upamiętniania bohaterów Powstania Wielkopolskiego.
Wcześniej w Ostrowie Wielkopolskim prezydent Andrzej Duda mówił, że Polsce potrzebne są mądre rządy, które zwracają uwagę na potrzeby rodziny. Rozmawiał z wójtami, burmistrzami i mieszkańcami tej części regionu. Na spotkaniu byli też parlamentarzyści PiS.
Prezydent mieszkańcom Ostrowa dziękował za pamięć o bohaterach Powstania Wielkopolskiego, ale też za to, że w majowych wyborach poszli do urn. “Dziś o Polskę nie trzeba walczyć z bronią w ręku, dziś o polskie sprawy walczymy długopisem i kartką wyborczą”- mówił Andrzej Duda. “Jestem głęboko przekonany, że wybraliście stąd, ze swojej ziemi, z Wielkopolski, najlepszą możliwą reprezentację waszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Wierzę w to, że będą godnie reprezentowali was, także na tym tak niezwykle ważnym forum demokratycznym, co chcę podkreślić, forum europejskim, jakim jest ta instytucja” – powiedział prezydent. “Moim osobistym przekonaniem i marzeniem jest to, żeby właśnie takie instytucje Unii Europejskiej były wzmacniane” – dodał Andrzej Duda.
Prezydent mówił też, że chce, aby wszystkie instytucje w Polsce działały dla obywateli. “Takie właśnie mądre rządy, rządy, które przede wszystkim zwracają uwagę na potrzeby rodziny i zwykłego człowieka są Polsce potrzebne” – powiedział Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że rządzący dzięki dalszemu mądremu gospodarowaniu, będą w stanie realizować następne elementy prospołecznych programów. Zdaniem prezydenta, takich programów wciąż bardzo wiele jest jeszcze potrzebnych. “Potrzebny nam jest wzrost płac w sferze budżetowej, myślę o nauczycielach, myślę o innych, którzy są utrzymywani z budżetu państwa” – tłumaczył Andrzej Duda.
Prezydent podkreślił, że “spokojna realizacja programu i spokojna realizacja dobrej i skutecznej polityki gospodarczej będzie wzmacniała Polskę i pozwoli na to, aby, coraz silniejsze budżetowo, realizowało coraz więcej społecznych potrzeb, które – jak mówił – są normą dla krajów zachodu”. “To jest właśnie proeuropejska polityka”- podkreślił Andrzej Duda.
Przemówienie prezydenta próbowała zakłócić grupa sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, skandując: “konstytucja”. Zgromadzeni przed ostrowskim ratuszem mieszkańcy przerywali wstąpienie okrzykami: “dziękujemy” i “zwyciężymy”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcz./vey/dwCOMMENTS