32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Prezydent Biden uczestniczył w graduacji w elitarnej Akademii Wojskowej – West Point

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Joe Biden, 46. Prezydent Stanów Zjednoczonych i jednocześnie Naczelny Dowódca amerykańskich sił zbrojnych byl głównym mówcą na graduacji w elitarnej Akademii Wojskowej West Point, w Nowym Jorku. Graduacja miała miejsce w sobotę, 25 maja, 2024. Uczestniczyło w niej 1036 kadetów, którzy otrzymali stopnie oficerskie i złożyli uroczystą przysięgę, aby bronić wolności i niepodległości Stanów Zjednoczonych. Wśród tegorocznych absolwentów jest kadet Kevin Trajgiel, który był jednym z absolwentów, którzy otrzymali osobiste gratulacje od prezydenta Joe Bidena.

Prezydent Biden w swoim przemówieniu pogratulował tegorocznym absolwentom West Point ukończenia studiów, podziękował wykładowcom, rodzicom i rodzinom absolwentów. Zaapelował do tegorocznych absolwentów West Point aby byli ’obrońcami amerykańskiej wolności i demokracji”.

Prezydent Rocznika 2024 wręczył w imieniu wszystkich absolwentów prezydentowi Joe Bidenowi zdjęcie panoramiczne pokazujące wszystkich tegorocznych absolwentów West Point. Prezydent odebrał to z wdzięcznością i obiecał, że umieści je na honorowym miejscu w Białym Domu.

Kevin Trajgiel urodził się w Chicago w rodzinie polskich imigrantów pochodzących z Moniek. Jest absolwentem szkoły średniej w Deerfield, którą skończył jako jeden z najlepszych studentów, dzięki czemu otrzymał rekomendację od Kongresmana Schneidera na studia w elitarnej Akademii Wojskowej West Point. Uczęszczał przez 8 lat do polskiej szkoły imieniem Fryderyka Chopina w Palatine. 25 maja 2024 otrzymał dyplom elitarnej Szkoły Oficerskiej West Point. Specjalizuje się w inżynierii i w polityce międzynarodowej.

Od początku studiów był związany z polskim klubem w West Point – znanym jako Eskadra Kościuszkowska. Pełnił tam rolę prezesa Klubu. Ma za sobą wizyty w ONZ, w Pentagonie. Ma przed sobą niezwykłe plany na 2024 rok I przydział do nowej jednostki po zakończeniu studiów.

W czasie wspólnego wywiadu Kevin Trajgiel opowiadał nam o planach dalszej służby w Fort Gregg-Adams w stanie Virginia, gdzie będzie miał  Basic Officer Leadership Course, który potrwa kilka miesięcy. Tam pozna specyfikę jego przyszłej pracy. „Przydział jednostki dostaje się na podstawie rankingu w szkole, a więc osoba, która ma najwyższy ranking z danego zawodu, wybiera pierwsza”, opowiadał nam Kevin. „Każdy kadet ma swój ranking, na który składają się jego wyniki w nauce, jak i również testy fizyczne i ocenę z wojskowości”.

Akademia Wojskowa West Point została założona przy współudziale Generała Tadeusza Kosciuszki, bohatera obojda narodów. W West Point działa Polski,  znany jako Eskadra Kościuszkowska, po ogromnej i niesamowitej roli Tadeusza Kościuszko w ufortyfikowaniu i budowie West Point. Jest to bohater dwóch narodów, Polski i USA. Kevin był w 2024 ropku „kadetem prowadzącym klub i moim celem jest pomóc moim kolegom z klubu w poznawaniu polskiej historii, kultury, tradycji i języka polskiego. Jest to niezbędne, gdyż Polska jest wspaniałym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Mamy w Polsce placówkę wojsk USA i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wielu kadetów w swojej karierze wojskowej być może będzie stacjonować właśnie w Polsce, a więc nauczanie ich o polskości pomoże im lepiej przygotować się do przyszłych operacji NATO w Polsce.”

Pytałem Kevina w czasie poprzedniego wywiadu, co chciałby przekazać czytelnikom w „różnych częściach Stanów Zjednoczonych: począwszy od Chicago, poprzez Nowy Jork, Florydę po Kalifornię, jak również w Polsce. Co chciałbyś przekazać naszym słuchaczom/czytelnikom?”

– [KT] Polacy to jedni z najbardziej ciężko pracujących ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Czuję się zaszczycony i dumny, że na codzień mogę nazywać siebie Amerykaninem polskiego pochodzenia. Bądź zawsze dumny z tego, że jesteś Polakiem, ze swojej polskiej kultury, kochaj siebie, swoją rodzinę i, co najważniejsze, zaufaj Bogu we wszystkim co robisz. Jego plan i jego wyczucie czasu są zawsze idealne i mają w sobie ogromną moc, której czasami od razu nie widać, ale gdzieś na końcu naszej drogi wszystko zacznie mieć sens. Moim życiowym mottem, do którego zawsze powracam i które noszę głęboko w sercu jest: “Walk by Faith  not by Sight.” Chyba najlepiej można to przetłumaczyć tak: “Kieruj się wiarą, a nie tylko tym co widzisz.”

Kilka tygodni temu opublikowałiśmy wywiad z Kevinem Trajgielem, który był bardzo pozytywnie odebrany przez naszych czytelników. Oto link poniżej: Wywiad z Kevin Trajgielem – absolwentem Akademii Wojskowej West Point w 2024 r. Dołaczamy do gratulacji i wyrazów uznania dla Kevina Trajgiela i całego Rocznika WestPoint 2024, dla wykładowców i rodzin absolwentów!

Tekst @ Andrzej Mikołajczyk

Zdjęcia @ Kasia Trajgiel i @ Angieszka Kakareko – Wykorzystane za pozwoleniem.

Nota Edytorska: Dodam jako autor, że moim przyjacielem i mentorem przez wiele lat był śp Ambasador Ed Rowny, który ukończył West Point w 1940 roku, służyl dla pięciu amerykańskich  prezydentów.  Zmarł w 2017 roku i został pochowany z honorami na Cmentarzu Arlington Cemetary dla zasłużonych Amerykanów.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520