29.6 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Ekstraklasa piłkarska: Grosicki po raz drugi z rzędu zawodnikiem sezonu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin został po raz drugi z rzędu najlepszym piłkarzem sezonu ekstraklasy. Najwięcej indywidualnych nagród podczas gali w Warszawie, podsumowującej edycję 2023/24, otrzymali przedstawiciele mistrza kraju Jagiellonii Białystok – wśród nich trener Adrian Siemieniec.

Wyboru w większości kategorii dokonali członkowie kapituły, złożonej głównie z dziennikarzy, którzy w pierwszej turze głosowali na zawodników z szerokiej listy (przygotowanej przez Ekstraklasę SA).

Natomiast głosy na najlepszego piłkarza – spośród wytypowanych przez kapitułę – oddawali zawodnicy grający w sezonie 2023/24 w PKO BP Ekstraklasie.
„Jestem bardzo dumny. To ważna i piękna nagroda, ponieważ pokazuje że rywale z boiska doceniają to, co zrobiłem. Dziękuję im za te głosy. Dziękuję również mojej żonie i córce, które widziały, jak bardzo przeżywałem porażkę w tym sezonie (Pogoń zajęła czwarte miejsce w tabeli i przegrała finał Pucharu Polski – PAP), razem z naszymi kibicami. Ale wciąż wierzę i nie poddam się. Chcę w przyszłości przyjechać tutaj z całą drużyną, bo to będzie oznaczało, że osiągnęliśmy sukces jako zespół” – powiedział Grosicki podczas gali.
Nagrodę w najważniejszej kategorii wręczył minister sportu i turystki Sławomir Nitras.
Grosicki, 93-krotny reprezentant Polski, otrzymał również statuetkę dla najlepszego pomocnika sezonu (13 goli).
Zapytany o ewentualne powołanie do reprezentacji na mistrzostwa Europy (w środę zostanie ogłoszona szeroka kadra na zgrupowanie przed turniejem), doświadczony piłkarz odparł:
„Bardzo ciężko pracowałem. Mam nadzieję, że moje nazwisko pojawi się w środę w gronie powołanych. Wyjazd na taki turniej byłby pięknym zwieńczeniem kariery w reprezentacji” – przyznał Grosicki.
Za najlepszego trenera uznano wyraźnie wzruszonego tym faktem Adriana Siemieńca. Zaledwie 32-letni szkoleniowiec, który poprowadził Jagiellonię do mistrzostwa, przedstawił najdłuższą listę podziękowań ze wszystkich laureatów.
Statuetkę w tej kategorii wręczył selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz, u którego kiedyś Siemieniec – jak sam przyznał – był na stażu właśnie w Jagiellonii.
Najlepszym bramkarzem został Mateusz Kochalski ze Stali Mielec. Jak podkreślono, w minionych rozgrywkach obronił 111 strzałów, w dziewięciu meczach zachowując czyste konto.
Obrońcą sezonu został Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii, pomocnikiem – wspomniany Grosicki, a najlepszym napastnikiem – nieobecny w Warszawie król strzelców rozgrywek Hiszpan Erik Exposito ze Śląska Wrocław, zdobywca 19 bramek.
Laureatem w kategorii Młodzieżowiec Sezonu, wybranym wspólnie z PKO Bankiem Polskim (kategoria bez nominacji), został Dominik Marczuk z Jagiellonii – sześć goli i 10 asyst.
Trofeum za najlepszy wynik w cyklicznym programie „Turbokozak”, w którym piłkarze wykonują szereg konkurencji technicznych na punkty, otrzymał Ariel Mosór z Piasta Gliwice.
W kategorii Numer Sezonu Lotto wyróżniono rekordową frekwencję na wszystkich meczach sezonu – łącznie 3 764 622 widzów na stadionach.

 

 
Nagrody indywidualne za sezon 2023/24:

Piłkarz Sezonu - Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
Trener Sezonu - Adrian Siemieniec (Jagiellonia Białystok)
Bramkarz Sezonu - Mateusz Kochalski (Stal Mielec)
Obrońca Sezonu - Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok)
Pomocnik Sezonu - Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) 
Napastnik Sezonu - Erik Exposito (Śląsk Wrocław) 
Młodzieżowiec Sezonu - Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok)
Turbokozak Sezonu - Ariel Mosór (Piast Gliwice) 
Numer Sezonu - rekordowa frekwencja na stadionach (3 764 622)

 

(PAP)

 

bia/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520