14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Premier Hiszpanii otworzył w piątek symbolicznie pierwszą europejską fabrykę chińskich samochodów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez otworzył w piątek symbolicznie pierwszą europejską fabrykę chińskich samochodów. Będą one produkowane w dawnym zakładzie Nissana w Barcelonie.

Podczas popołudniowej uroczystości z udziałem m.in. szefa rządu Katalonii Pere’a Aragonesa premier Hiszpanii powiedział, że porozumienie zawarte pomiędzy chińską firmą samochodową Chery i hiszpańskim producentem aut Ebro “to symbol ponownego uprzemysłowienia kraju”.

Przypomniał, że do 2021 r. w tym katalońskim zakładzie wytwarzał pojazdy koncern Nissan. Przy produkcji chińskich aut o napędzie elektrycznym zatrudnienie znajdzie do 1250 osób, które wcześniej były zatrudnione w zakładzie Nissana.
W fabryce, która będzie działać pod nazwą Ebro Factory, ma być wytwarzanych w ciągu roku do 50 tys. pojazdów z napędem elektrycznym. Do 2029 r. barcelońska fabryka ma zwiększyć roczną produkcję do 150 tys. aut.
Z zapowiedzi wiceprezesa chińskiej grupy Chery Guibinga Zhanga wynika, że zatrudniła ona już w fabryce w Barcelonie 150-osobową załogę, a w kolejnych miesiącach sukcesywnie będzie zwiększać zatrudnienie oraz liczbę linii produkcyjnych.
Zhang wyjaśnił, że do końca sierpnia rozpocznie się w Barcelonie montaż pojazdów Chery Omoda 5, zaś do grudnia br. ruszy produkcja dwóch modeli SUV Ebro.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520