HomeWielkopolskie

Poznań: Polska pod Krzyżem. Wierni zbiorą się w parku Jana Pawła II

Poznań: Polska pod Krzyżem. Wierni zbiorą się w parku Jana Pawła II

Akcja Polska pod Krzyżem, która jest kontynuacją inicjatywy Różaniec bez granic odbędzie się 14 września na Lotnisku Włocławek-Kruszyn. Ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w uroczystościach centralnych, spotkają się w parku Jana Pawła II w Poznaniu.

Wspólna modlitwa w ramach Polski pod Krzyżem będzie kontynuacją akcji Różaniec do granic z 2017 roku. Wtedy wierni modlili się w różnych punktach przy polskiej granicy, a także w parafiach w całym kraju. Centralne obchody zaplanowano na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów.

 

W programie modlitewnego spotkania, które potrwa dzień i noc, znalazły się m.in. konferencje, modlitwa różańcowa i msza święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii krzyża św. O godz. 19.30 rozpocznie się droga krzyżowa, zaś po godz. 21 adoracja najświętszego sakramentu.

 

Na stronie internetowej wydarzenia można też zarejestrować modlitwy organizowane w tym czasie pod krzyżem w parafiach, zgromadzeniach zakonnych, szpitalach, hospicjach i innych miejscach. W Poznaniu takie spotkanie odbędzie się w parku Jana Pawła II. Czuwanie modlitewne rozpocznie się w sobotę 14 września o godzinie 21.00 przy Krzyżu Papieskim. –

 

Odbędzie się czuwanie modlitewne, na które w sposób szczególny zaproszone są osoby, które nie mogą wziąć udziału w uroczystościach centralnych we Włocławku. Błogosławieństwa na czas modlitwy udzielił abp Stanisław Gądecki – informuje ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

 

BLD aip

COMMENTS