HomePOLSKAMazowieckie

Porwanie 15-latki w gminie Wysokie Mazowieckie

Porwanie 15-latki w gminie Wysokie Mazowieckie

Półtorej godziny kilkadziesiąt osób szukało 15-latki uprowadzonej w gminie Wysokie Mazowieckie. Wracającą ze szkoły gimnazjalistkę, wciągnęło do samochodu dwóch mężczyzn, mieszkańców sąsiednich wsi. Napastnicy mają 24 lata i 30 lat.

Błyskawicznie przeprowadzona akcja ratunkowa i niezwłoczne powiadomienie policji pozwoliło na szybkie odszukanie ofiary.
Ojciec porwanej powiedział Polskiemu Radiu, że do porwania doszło 200 metrów od domu. Świadkiem zdarzenia była mieszkanka sąsiedniego gospodarstwa, która zaalarmowała sąsiednie rodziny. Według relacji ojca w akcji ratunkowej wzięło kilkanaście aut, w tym 9 radiowozów.
Miejsce przetrzymywania dziewczyny wykrył, biorący udział w pościgu, miejscowy myśliwy. W stronę porywaczy oddał dwa strzały, zmuszając ich do ucieczki. Według innego świadka, sposób prowadzenia pojazdu wskazywał, że napastnicy znajdowali się pod wpływem środków odurzających. Mieszkańcy wsi już wcześniej skarżyli się policji na zachowanie sprawców porwania.
Grzegorz Kryszpin z prokuratury rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem powiedział, że w chwili obecnej prowadzone jest śledztwo w sprawie pozbawienia wolności osoby małoletniej oraz ewentualnego gwałtu. Zatrzymanym jutro zostaną postawione zarzuty. Dziewczynka jest w domu, pod opieka psychologa.

Informacyjna Agencja Radiowa/Radio Białystok, Fot. Ilustracyjne

COMMENTS