HomeWIELKA BRYTANIA

Portugalia zdjęta z safe travel corridor list. Obowiązkowa kwarantanna po przybyciu do UK

Portugalia zdjęta z safe travel corridor list. Obowiązkowa kwarantanna po przybyciu do UK

Portugalia zostanie zdjęta z safe travel corridor list, po tym jak wzrosła tam liczba zachorowań na COVID-19. Węgry, Francuska Polinezja oraz Wyspa Reunion również nie są już na liście, za to Szwedzi nie muszą już przechodzić kwarantanny po przyjeździe do UK.

Portugalia przestanie widnieć na safe travel corridor list. Została tam dodana tylko kilka tygodni temu, jednak niedawny wzrost zachorowań powoduje, że każdy kto przybywa stamtąd do Wielkiej Brytanii, musi przejść kwarantannę.

Decyzję ogłosił w czwartek Grant Shapps, tymczasowy sekretarz ds. transportu. Prawo wejdzie w życie w sobotę, zmuszając wczasowiczów do szybkiego powrotu, aby uniknąć kwarantanny.

Na liście pojawi się po raz pierwszy Szwecja, która do zamknięcia i obostrzeń podeszła bardzo delikatnie w porównaniu do reszty świata.

Rt Hon Gran Shapps MP – “Dane pokazuję, że musimy zdjąć PORTUGALIĘ (pomijając AZORY i MADERĘ), WĘGRY, FRANCUSKĄ POLINEZJĘ I [WYSPĘ] REUNION  z listy Travel Corridor aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli przybędziesz do Anglii z tych lokacji po 4AM w sobotę, będziesz musiał przejść 14-dniową kwarantannę.”

Szkocja, która może podejmować własne decyzje w sprawie obostrzeń, zdjęła Portugalię ze swojej listy już jakiś czas temu.

Premier Boris Johnson powiedział w środę podczas konferencji prasowej na Downing Street, że straż graniczna zaostrzy środki zapobiegawcze w formie kwarantanny.

 

PS

COMMENTS