15.1 C
Chicago
czwartek, 24 kwietnia, 2025

Ponad milion Amerykanów straciło ubezpieczenie Medicaid

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W ciągu ostatnich paru miesięcy ponad milion osób zostało usuniętych w USA z ubezpieczenia zdrowotnego Medicaid. Jak podał federalny departament zdrowia publicznego nie wszystkie stany podjęły odpowiednie kroki w celu zapewnienia swoim mieszkańcom ciągłości Medicaid po zakończeniu pandemii koronawirusa.

 

Większość osób straciła ubezpieczenie ponieważ nie wypełniła wymaganych dokumentów. Niektóre stany dopiero w maju rozpoczęły przyjmowanie wniosków. Z danych wynika. że do połowy czerwca około 1,5 miliona osób straciło pokrycie w ponad 20 stanach. Najwięcej na Florydzie, w Arkansas, Idaho, Kansas, Nevadzie, New Hampshire, Oklahomie, Południowej Dakocie, Utah i Zachodniej Wirginii.

Z danych federalnego departamentu zdrowia wynika, że w lutym 2023 roku ponad 93 milionów Amerykanów korzystało z ubezpieczenia Medicaid, z czego w samym Illinois 3,9 mln mieszkańców.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"