HomeUSAChicago

Ponad 51 milionów Amerykanów straciło pracę

Ponad 51 milionów Amerykanów straciło pracę

Ponad milion Amerykanów złożyło w ubiegłym tygodniu wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Z danych federalnego departamentu pracy wynika, że to o prawie 98 tysięcy mniej niż w dniach od 10 do 15 sierpnia.

 

W samym Illinois w minionym tygodniu aplikacje wpłynęły od ponad 26 tysięcy ludzi. Od marca kiedy to w USA pojawiła się pandemia koronawirusa tygodniowo pracę traci nie mniej jak milion osób. W latach poprzednich nie było takiej sytuacji by o bezrobocie tygodniowo starało się więcej jak 700 tysięcy ludzi.

Ponad 14.5 mln ludzi pobiera obecnie regularne świadczenia   dla bezrobotnych czyli o 1.7 mln więcej niż przed rokiem. Z kolei na inne formy zasiłku może liczyć 27 milionów Amerykanów. Z końcem lipca wygasło specjalne rozporządzenie na podstawie którego osoby bezrobotne otrzymywały dodatkowo 600 dolarów z funduszu federalnego. Na mocy rozporządzenia, podpisanego przez prezydenta Donalda Trumpa stany otrzymały 44 miliardy dolarów na przyznanie wyższych świadczeń. Od 300 do 400 dolarów więcej pobierać będą mieszkańcy 39 stanów. W Illinois bezrobotni otrzymają 300 dolarów.

Z danych federalnego departamentu pracy wynika, że w Stanach Zjednoczonych z powodu pandemii pracę straciło ponad 51 milionów ludzi.

 

BK

COMMENTS