HomePILNE

Pomorze: Rosyjski samolot z ministrem obrony przechwycony nad Bałtykiem

Pomorze: Rosyjski samolot z ministrem obrony przechwycony nad Bałtykiem

Do serii niepokojących incydentów dochodzi w ostatnich dniach nad naszym rejonem Bałtyku. Wczoraj samolot z rosyjskim ministrem obrony przechwycił polski myśliwiec F-16. Dzisiaj pojawiły się informacje o kolejnym niebezpiecznym manewrze rosyjskich myśliwców. Tym razem w pobliżu maszyny Szwedzkiej.

Wczoraj polski myśliwiec F-16 zbliżył się do rosyjskiej maszyny, na której pokładzie podróżował rosyjski minister obrony narodowej Sergiej Szojgu. Leciał on z wizytą do Kaliningradu. Przechwycenia polski myśliwiec dokonał nad Bałtykiem. Polski samolot był w pełni uzbrojony. Działał on w ramach NATO-wskiego systemu parasola powietrznego sojuszu nad Litwą, Łotwą i Estonią. Przez chwilę do F-16 zbliżył się też w pełni uzbrojony rosyjski Su-27, który eskortował samolot z ministrem. Z kolei dzisiaj Szwecja poinformowała o niebezpiecznym manewrze jaki wykonał inny Su-27 obok szwedzkiej maszyny rozpoznawczej.

 

Samolot gulfstream S102B wykonywał misję rozpoznawczą nad Bałtykiem gdy w odległości zaledwie 2 metrów przeleciał koło niej rosyjski myśliwiec. Szwedzki minister obrony potępił zachowanie Rosji i nazwał je “niedopuszczalnym”. Przypomnijmy, że kilka dni temu równie niebezpieczny manewr rosyjski myśliwiec wykonał przy amerykańskim samolocie rozpoznawczym. Do sytuacji doszło pomiędzy Gdańskiem, a Litwą. W tym przypadku strona amerykańska również potępiła zachowanie Rosjan.

COMMENTS