13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Polska powinna opowiadać własną historię także za pomocą gier komputerowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polska powinna opowiadać własną historię także za pomocą gier komputerowych – przekonywał dziennikarz „Do Rzeczy” Marcin Makowski podczas konferencji „Poland First To Fight”, która odbywa w Waszyngtonie. Podczas swojej prezentacji Makowski zwrócił uwagę, że w grach których akcja rozgrywa się w okresie II wojny światowej Polska pojawia się rzadko.

Przekonując jak ważnym narzędziem edukacyjnym mogą być gry komputerowe, Marcin Makowski zwrócił uwagę, że na świecie gra w nie 2,5 miliarda osób a najlepsze gry wojenne sprzedają się w setkach milionów egzemplarzy. „To są współczesne podręczniki historii dla młodego pokolenia i to na masową skalę” – mówił publicysta „Do Rzeczy” w wywiadzie dla Polskiego Radia. Makowski argumentował, że we współczesnych grach na temat II wojny światowej Polska albo się nie pojawia albo jej historia jest wypaczona. Jego zdaniem Polska ma do zaoferowania graczom opowieści z czasów wojny, które mogą ich zainteresować. „Polska ma dzisiaj ogromną lekcją domową do odrobienia – wykorzystać naszą historię, jeszcze nie opowiedzianą by wejść w tę narrację” – mówił Makowski wskazując na takie wydarzenia jak „Powstanie warszawskie” czy postać rotmistrza Pileckiego. Publicysta „Do Rzeczy” wyraził przekonanie, że gry oparte na prawdziwych opowieściach z historii Polski mogą przynieść twórcom sukces rynkowy.

Konferencja „Poland First To Fight” odbywa się w waszyngtońskim Krajowym Klubie Prasy (National Press Club). Jej uczestnicy poruszają takie tematy jak walka Polaków na różnych frontach II wojny światowej, germanizacja polskich dzieci przez nazistowskie Niemcy, II wojna światowa w grach komputerowych, pakt Ribbentrop-Mołotow czy Zbrodnia Katyńska. Wśród uczestników konferencji są między innymi profesorowie Marek Kornat i Tadeusz Wolsza z Polskiej Akademii Nauk, amerykańscy naukowcy polskiego pochodzenia Danusha Goska i Mieczysław Biskupski a także twórczyni filmów dokumentalnych Stacey Fitzgerald. Konferencja ma być odpowiedzią na narastający, zdaniem organizatorów, antypolonizm i wypaczanie historii Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520