-1.7 C
Chicago
Monday, December 11, 2023

Polska para prezydencka wybiera się na pogrzeb królowej Elżbiety II

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą będą obecni na pogrzebie królowej Elżbiety II nawet jeżeli to będzie wymagało zmian w planie ich pobytu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ; to jest to rzecz, która jest w tym momencie absolutnie priorytetowa – powiedział szef BPM Jakub Kumoch.

Pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II, jak poinformował w sobotę Pałac Buckingham, odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie w poniedziałek 19 września o godz. 11 miejscowego czasu (godz. 12 w Polsce) i będzie miał charakter państwowy.

 

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch był pytany w niedzielę w Polsat News, czy prezydent wybiera sie do Wielkiej Brytanii by wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych.

 

“Tak, prezydent Duda wybiera się na pogrzeb. Od początku było to jasne. Gdy tylko go poinformowałem o śmierci królowej, było jasne, że przebudowujemy cały program, że prezydent z małżonką, para prezydencka będą na pogrzebie, nawet jeżeli to będzie wymagało przebudowy ich pobytu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, to jest to rzecz, która jest w tym momencie absolutnie priorytetowa” – powiedział prezydencki minister.

 

“Będzie po prostu kolejna trudna, bardzo intensywna wizyta – ale będzie” – dodał Kumoch.

 

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek w wieku 96 lat, po ponad 70 latach panowania. Nowym królem Wielkiej Brytanii został Karol III. (PAP)

 

autorka: Wiktoria Nicałek

 

wni/ aszw/