"> Politycy PiS: Na 59 obietnic wyborczych Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 55 - wiadomosci.com

Politycy PiS: Na 59 obietnic wyborczych Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 55

Politycy PiS: Na 59 obietnic wyborczych Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 55

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zarzucają prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu niedotrzymanie niemal wszystkich obietnic wyborczych. Podczas konferencji prasowej w Sejmie europoseł PiS i były kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki mówił, że Rafał Trzaskowski “robi sobie kpiny” z własnego programu.

Dziś mija rok od objęcia urzędu włodarza stolicy przez polityka PO. W ocenie Patryka Jakiego, bilans tych 12 miesięcy jest dla prezydenta Warszawy druzgocący. “Na 59 obietnic, które są policzalne, Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 55. Właśnie zaktualizowaliśmy stronę Trzaskowskiwatch.com, każdy z państwa będzie mógł zobaczyć źródło tych obietnic i dokładne cytaty, którymi posługiwał się Rafał Trzaskowski podczas kampanii prezydenckiej.

Zobaczą Państwo, że nikt do tej pory nie robił sobie takich żartów z własnego programu jak Rafał Trzaskowski. Dalej nie ma wizji zarządzania miastem, a dalej mamy dziwaczne projekty jak strefa palet, jak wydawanie pieniędzy na programy LGBT plus” – wyliczał były kandydat na prezydenta stolicy.

Patryk Jaki zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu między innymi brak likwidacji tak zwanych kopciuchów, brak zapewnienia darmowych żłobków, odejście od obietnicy budowy obwodnicy śródmiejskiej, rezygnację z budowy czwartej i piątej linii metra, a także problemy z wypłatą 500 plus.

Poseł PiS i do niedawna warszawski radny Sebastian Kaleta mówił też o “kryzysie śmieciowym” w stolicy i niejasnych odpowiedziach Ratusza na interpelacje o systemie gospodarowania odpadami. “Przez ponad rok ukrywali dramatyczny stan zarządzania odpadami w Warszawie. Dzisiaj emeryci, którzy mieszkają na przykład w 60-metrowym mieszkaniu, będą musieli płacić horrendalne pieniądze, ażeby zaspokoić budżet na gospodarkę odpadami, bo przez wiele lat ta sfera była zaniedbana” – podkreślał Sebastian Kaleta. Powiedział też, że władze Warszawy nie radzą sobie z obietnicami, mimo zwiększonego budżetu miasta. Jak zaznaczył, w okresie rządów PiS Warszawa zyskała dodatkowe 4 miliardy złotych w miejskiej kasie.

Kilka dni temu Rafał Trzaskowski ocenił, że budżet na 2020 rok będzie “bardzo trudny”. Zarzucił władzom centralnym, że obciążają samorządy częścią kosztów swoich reform. W tym kontekście wymienił reformę edukacji i zmiany w segregacji odpadów. Zapowiedział też podwyżki niektórych opłat, w tym za odbiór odpadów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Karol Darmoros/jf/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0