24.1 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Policjanci zarekwirowali podróbki za 130 tysięcy złotych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież damską, galanterię, perfumy oraz akcesoria znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 130 tysięcy złotych.

 

Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat więzienia.
– Policjanci z Wydziału PG kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Mielnie i Sarbinowie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 2 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty – mówi mł. asp. Monika Kosiec, rzecznik koszalińskiej policji.

 

Łącznie policjanci zabezpieczyli 285 sztuk odzieży, galanterii damskiej, perfum i akcesoriów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 132 tysiące złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku od 18 do 54 lat wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat więzienia.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520