18.4 C
sobota, 25 maja, 2024

Polacy zgarniają medale na lekkoatletycznych mistrzowstwach Europy!

Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Amsterdamie. Srebro wywalczył Marcin Lewandowski, który przegrał z Kszczotem o 0,36 s. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Elliot Giles.
Kszczot zdobył drugi z rzędu tytuł mistrza Europy, Lewandowski miał złoto w 2010 roku.

Paweł Fajdek rzucił 80,93 m i zdobył złoty medal w konkursie rzutu młotem. Brąz wywalczył Wojciech Nowicki wynikiem 77,53 m.
Fajdek zdobył pierwszy złoty medal mistrzostw Europy, dwa lata temu w Zurychu był drugi. Nowicki po raz pierwszy w karierze stanął na podium mistrzostw Starego Kontynentu

Angelika Cichocka zdobyła złoty medal w biegu na 1500 metrów. Polka uzyskała czas 4.33,00 i o 0,76 s wyprzedziła reprezentantkę Holandii Sifan Hasssan. Trzecia była Irlandka Ciara Mageean (strata: 0,78 s). Siódme miejsce zajęła Sofia Ennaoui (strata: 1,84 s).
Cichocka zdobyła pierwszy złoty medal na wielkiej imprezie.

Joanna Linkiewicz zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki . Polka uzyskała czas 55,33 s i straciła 0,21 s do zwyciężczyni – Dunki Sary Slott Petersen (55,12 s). Trzecia była Szwajcarka Lea Sprunger (55,41 s). Ósme miejsce zajęła Emilia Ankiewicz (57,31 s).
Linkiewicz zdobyła pierwszy medal mistrzostw Europy na otwartym obiekcie. Przed rokiem w Pradze wywalczyła brąz w hali w sztafecie 4×400 metrów.

Michał Haratyk wynikiem 21,19 m wywalczył srebrny medal. Wygrał Niemiec David Storl (21,31 m), a trzeci był reprezentant Portugalii Tasnko Arnaudov (20,59 m). Tuż za podium, na czwartym miejscu sklasyfikowany został Konrad Bukowiecki (20,58 m), który o centymetr przegrał z Adnaudovem.
Haratyk zdobył pierwszy w karierze medal na wielkiej imprezie.

Polska sztafeta męska 4×400 metrów zdobyła srebrny medal.  Polacy w składzie Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko uzyskali czas 3.01,18 i o osiem setnych sekundy przegrali z Belgami (3.01,10). Trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy (3.01,44).
Dwa lata temu Polacy w takim samym składzie wywalczyli brąz mistrzostw Europy w Zurychu.