11 C
sobota, 4 maja, 2024

Polacy żegnają się z Euro

Polska przegrała w rzutach karnych 3:5 z Portugalią w rozegranym na stadionie „Velodrome” w Marsylii pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskich mistrzostw Europy. Po 120 minutach gry było 1:1.
Bramkę dla Polski zdobył Robert Lewandowski w 2. minucie, gol dla Portugalii padł po strzale Renato Sanchesa w 33. minucie.
Rzuty karne dla Polski wykorzystali Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Glik, w czwartej serii strzał Jakuba Błaszczykowskiego obronił Rui Patricio.
Karne dla Portugalii wykorzystali Cristiano Ronaldo, Renato Sanches, Joao Moutinho, Nani oraz Ricardo Quaresma.

POLSKA: Fabiański, – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk, – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński (97; Jodłowiec), Grosicki (82; Kapustka), – Milik, Lewandowski.

PORTUGALIA: Rui Patricio, – Cedric Soares, Pepe, W. Carvalho (95; Danilo), – Jose Fonte, Eliseu, – Joao Mario (81; Quaresma), Renato Sanches, Adrien Silva (74; Joao Moutinho), – Nani, Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Glik, Kapustka (Polska) oraz Adrien Silva, W. Carvalho (Portugalia). Sędziował Felix Brych (Niemcy).

Półfinałowego rywala Portugalii wyłoni piątkowy mecz ćwierćfinałowy w Lille, Walia – Belgia (godz. 21.00).