26.9 C
sobota, 4 maja, 2024

Polacy z zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

W piątek w Berlinie rozpoczęły się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Pierwszego dnia najlepszy wynik z reprezentantów Polski uzyskał Zbigniew Bródka, który był piąty w biegu na dystansie 1500 m.

Bródka – mistrz olimpijski z Soczi – uzyskał czas 1 min. 47,25 sek. Zwyciężył Holender Kjeld Nuis – 1 min. 45,94 sek. Drugie miejsce zajął Rosjanin Denis Yuskov, a trzecie Nowozelandczyk Peter Michael. Jan Szymański był 11., a Konrad Niedzwiedzki 16.

Ósme miejsce na dystansie 500 m z czasem 35,20 sekundy zajął Artur Waś. Zwyciężył Niemiec Nico Ihle – 34,83 sekundy. Drugie miejsce zajął Japończyk Yuma Murakami, a trzecie Holender Jan Smeekens. Piotr Michalski był 18. W grupie B w tej konkurencji trzecie miejsce zajął Artur Nogal.

W rywalizacji kobiet na dystansie 1000 m Natalia Czerwonka była 11. z czasem – 1 min. 17,05 sek. Zwyciężyła Amerykanka Heather Bergsma – 1 min. 15,42 sek. Drugie miejsce zajęła Japonka Nao Kodaira, a trzecie Holenderka Jorien ter Mors. W grupie B siódme miejsce zajęła Luiza Złotkowska – 1 min. 19,25 sek.
W wyścigu na 500 m najszybsza była Japonka Nao Kodaira, przed Czeszką Karoliną Erbanovą i Rosjanką Olgą Fatkuliną.