13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Podwyżki dla nauczycieli i dodatek 500 zł dla nauczycieli dyplomowanych. Sejm przyjął ustawę o finansowaniu zadań o

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sejm przyjął ustawę o finansowaniu zadań oświatowych. „Za” było 274 posłów, „przeciw”- 161, a 7 wstrzymało się od głosu.

Ustawa uszczelnia i porządkuje system dotacji dla samorządów oraz wprowadza zmiany w Karcie Nauczyciela. Zdaniem opozycji, autorzy pod pozorem zmian w finansowaniu oświaty wprowadzają też zmiany w Karcie Nauczyciela. Wątpliwości opozycji budziły również zapisy dotyczące podwyżek dla nauczycieli i dodatku 500 zł dla nauczycieli dyplomowanych.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski w czasie głosowań nad projektem ustawy mówił, że nowe przepisy zakładają wyraźne podwyżki dla nauczycieli i jest to sygnał w ich stronę, że ich praca jest doceniania. „Ustawa wyraźnie docenia ten zawód i pozwala nauczycielom godnie zarabiać, tym którzy szczególnie dobrze wykonują swoją pracę” – mówi Dariusz Piontkowski.
Nowe przepisy m.in. wydłużają ścieżkę awansu zawodowego i wprowadzają dodatek 500 plus dla nauczycieli dyplomowanych uzależniony od rozwoju zawodowego. Zdaniem posłów opozycji, nowe przepisy ograniczają też dostęp do edukacji domowej dla Polonii. Bartosz Jóźwiak z klubu Kukiz’15 zwracali uwagę na brak w nowej ustawie zapisów o finansowaniu nauczania sześciolatków w edukacji domowej.

Wcześniej podczas czasie prac w komisji nad projektem ustawy odrzucono poprawkę zmieniającą system wypłaty nauczycielom pensji. Pedagodzy nadal będą dostawali wynagrodzenie „z góry”, a nie „z dołu”, jak proponował ustawodawca.

Sejm przyjął dzisiaj także ustawę o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Zakłada ona wyposażenie wszystkich szkół w szerokopasmowy internet.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520