11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Hiszpania: kapitan Krychowiak poprowadził FC Sevilla do zwycięstwa nad Realem Madryt!

Piłkarze FC Sevilla wygrali u siebie z Realem Madryt 3:2 (1:1) w meczu 11 kolejki ekstraklasy Hiszpanii. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał kapitan zespołu, Grzegorz Krychowiak. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla królewskich kiedy to w bardzo ekwilibrystyczny sposób bramkę zdobył Ramos. Niestety piękny strzał okupił jednak urazem, który zmusił go do zejścia z boiska chwilę po strzeleniu gola. Sytaucja ta jakby całkowicie wybiła z rytmu piłkarzy Realu, który oddali incjatywe na boisku doskonale grającym piłkarzą z Sevilli. Wiecej szczęścia i dogodnych sytuacji strzeleckich mieli miejscowi piłkarze. Jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę z bardzo ostrego konta zdobył Immobile. Po przerwie mecz przypominał istną wymianę ciosów jak na bokserskim ringu. Obie drużyny miały wiele doskonałych okazji do strzelenia bramek. Niesamowity mecz rozgrywał Konoplanka, który nękał niesamowicie obronę Realu. To dzięki jego doskonałemu podaniu Everowi Banedze pozostało tylko skierować piłkę do siatki. Utrata bramki podrażniła drużynę z Madrytu ale na ich przeszkodzie albo stawał rozgrywający wspaniały mecz bramkarz Sevilli lub ofiranymi interwencjami popisywali się obrońcy Sevilli. Kiedy w 74 minucie Sevila po cudownym kontrataku wyszła na prowadzenie 3:1 wydawało się, że już jest po meczu. Mało widoczni niestety byli jednak tego dnia zarówno Ronaldo oraz Bale. Bardzo starał się James ale jego bramka zdobyta w doliczonym czasie gry nie mogła już niczego zmienić i sędzia tuż po wznowieniu gry ze środka zakończył to bardzo emocjonujące spotkanie. Sevilla dzięki zwycięstwu awansowała w tabeli na 10 miejsce a Real stracił pozycję lidera na rzecz Barcelony, która również w niedzielę pokonała u siebie Villarreal 3:0 (0:0). Kataloński klub ma 27 punktów i o 3 wyprzedza Real. Dalej jest Atletico Madryt, które wygrało u siebie z Gijon 1:0 (0:0); stołeczny zespół ma 23 punkty.
Tabelę zamykają Levante i Grenada, które mają po 7 punktów.