6.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Ekstraklasa: Remis Śląska i Cracovii, wygrana Ruchu

Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali 4:1 (1:1) z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza w meczu szóstej kolejki ekstraklasy. Pierwszego gola dla chorzowian w 14. minucie zdobył Eduards Visnakovs, wyrównał w 32. minucie Wojciech Kędziora. Po przerwie bramki strzelali już tylko Ruch: w 53. minucie Patryk Lipski, w 86. – Rołand Gigołajew, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Artur Lenartowski.

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 1:1 (1:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu szóstej kolejki ekstraklasy. Gola dla wrocławian w 16, minucie zdobył Robert Pich, a wyrównał w 49. minucie Marek Sokołowski. Rzutu karnego dla Śląska nie wykorzystał w 62. minucie Flavio Paixao.

Piłkarze Cracovii zremisowali 1:1 (1:1) z Jagiellonią Białystok w meczu szóstej kolejki ekstraklasy. Gola dla zespołu z Białegostoku zdobył w 22. minucie Konstantin Wasiljew. Remis Cracovii zapewnił Marcin Budziński, zdobywając wyrównującą bramkę w 28. minucie spotkania.