HomePOLSKA

Piknik rodzinny PiS w Stalowej Woli: Kaczyński o poprawie w ostatnich latach jakości życia Polaków

Piknik rodzinny PiS w Stalowej Woli: Kaczyński o poprawie w ostatnich latach jakości życia Polaków

Podczas ostatniego tego lata pikniku rodzinnego Prawa i Sprawiedliwości- w Stalowej Woli- prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o poprawie w ostatnich latach jakości życia Polaków. Dziękował metropolicie krakowskiemu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za obronę polskich rodzin. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że rząd Zjednoczonej prawicy wie, jak zarządzać instytucjami państwa i to dzięki takim działaniom możliwe jest m.in. realizowanie programów prorodzinnych.

. “Trzeba było odpowiednich kompetencji, aby wniknąć w te obszary, gdzie wielkie korporacje międzynarodowe nie płacą w Polsce podatków. Trzeba było dociec, w jaki sposób mafie watowskie transferują pieniądze za granice” – mówił premier Morawiecki. Jak podkreślił szef rządu, było i jest wiele różnych metod, przez które Polacy byli pozbawiani pieniędzy, ale Prawo i Sprawiedliwość nie pozawala na ich stosowanie. Zapowiedział, że władze planują przeznaczyć zabezpieczone dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego środki na budowanie bezpieczeństwa w kraju. Zapewnił też, że budżet pozwala na kontynuowanie licznych programów socjalnych zapoczątkowanych przez Prawo i Sprawiedliwość
Premier mówił też, że polski rząd potrafi realizować interesy kraju w Unii Europejskiej. Podkreślał, że wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskie, bardzo ważne i dobre dla Polski, ale- dodał- ” Unia Europejska w wielu aspektach, w rolnictwie, w polityce strukturalnej czy w kwestii reformy sądownictwa to twarda walka o własne interesy”.
Szef rządu podkreślał, że jego rząd “nie godzi się na obrażanie Polaków”, a zdecydowana postawa w tej sprawie jest elementem polityki na następne lata.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził wdzięczność arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu “za obronę polskich rodzin” i podkreślił, że właśnie dzięki wartościom rodzinnym i katolickim Polska pozostaje w Europie “wyspą wolności”. Zaznaczył, że polska wolność to prawo do tego, by nasze świętości były szanowane i aby Polacy mogli żyć tak jak chcą. Jarosław Kaczyński powiedział, że rodzina znajduje się w centrum wartości i należy jej bronić. Metropolita krakowski jest ostatnio atakowany za jego słowa o “tęczowej zarazie”, wypowiedziane w homilii 1 sierpnia. Zaraz potem metropolita wyjaśniał w wywiadzie dla Radia Maryja, że krytykował ideę, a nie ludzi.
Prezes PiS odniósł się również do koncertu w Poznaniu, podczas którego symulowano mord na kukle z twarzą arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Jarosław Kaczyński
podkreślał, że prawo musi być przestrzegane i powiedział, że cieszy się, iż sprawą zajęła się poznańska prokuratura.
Prezes PiS mówił też, że rząd Zjednoczonej Prawicy jest wiarygodny, dotrzymuje obietnic i pokazał, że Polskę można zmieniać na lepsze. Jarosław Kaczyński podkreślał, że największe sukcesy w realizacji obietnic zapewnia współpraca rządu z władzami samorządowymi, czego przykładem jest Stalowa Wola. Prezes PiS powiedział, że miasto “odzyskuje siły”, a wielkie zakłady otrzymały zamówienia na kwotę 6 miliardów złotych. Inwestycje w Stalowej Woli- zdaniem prezesa Kaczyńskiego- mają szczególnie znaczenie, ponieważ dotyczą branży zbrojeniowej, a więc pośrednio modernizacji polskiej armii.
Zdaniem europosłanki PiS Beaty Szydło, Stalowa Wola symbolizuje sukces prowadzonej przez rząd polityki zrównoważonego rozwoju, a przykład tego miasta
dowodzi, jak wiele można zrobić dzięki współpracy samorządu z władzą centralną. “Miałam możliwość przyjeżdżania przez kolejne lata tu do Stalowej Woli i obserwowania, jak nasz program jest realizowany. Mogłam zobaczyć na własna oczy, jak wiele można zrobić dla lokalnej społeczności przy mądrej polityce rządu i samorządu. Stalowa Wola jest symbolem rządu PiS, bo tutaj obudziła się wiara w zwycięstwo, w to, że może być lepiej” – powiedziała europoseł Szydło.
We wrześniu PiS rozpoczyna oficjalną kampanię wyborczą.
Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Stalowej Woli był ostatnim tego lata.
We wrześniu PiS rozpoczyna oficjalną kampanię wyborczą. Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//wcześń/mk/dyd

COMMENTS