HomePOLSKA

Pierwszy rejs PLL LOT z Warszawy do Miami

Pierwszy rejs PLL LOT z Warszawy do Miami

Dziś z Warszawy odleciał pierwszy rejsowy samolot PLL LOT do Miami w Stanach Zjednoczonych. To piąte lotnisko w USA, do którego będzie można dotrzeć bezpośrednio z Polski. LOT lata już do Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles.

Połączenia LOT-u do i z Miami będą realizowane w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godzinę 12.05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, żeby wylądować w Warszawie o 12:15.
Rejs potrwa około 11 godzin, a obsługiwać je będą największe samoloty we flocie przewoźnika – Boeingi 787 – Dreamliner.
Przedstawiciele przewoźnika wskazują, że Miami, to bardzo atrakcyjny kierunek. Połączenie wpisuje się także w kampanię #BezWizDoUSA, której LOT jest jednym z inicjatorów. Polska jest blisko zejścia poniżej progu 3 procent odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego. Liczy się wynik do 30 września, czyli końca amerykańskiego roku budżetowego. Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego.
“Tym samym pragniemy zachęcić naszych rodaków do podróżowania między Polską i Miami oraz do składania wniosków o wizę jeszcze w tym miesiącu” – mówi rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki. Rzecznik podkreśla także, że Floryda, może być bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży zarówno dla biznesu, jak i dla turystów. “Floryda jest nazywana słonecznym stanem i ma wiele do zaoferowania turystom” – podkreślił Adrian Kubicki.
Miami to także jedno z największych lotnisk i portów morskich w USA.
Od początku 2016 roku PLL LOT rozbudowuje swoją siatkę połączeń. Od tego czasu przewoźnik obsługuje trasy między innymi do Tokio, Seulu i Singapuru, a także z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Bezpośrednie połączenia ze Stanami Zjednoczonymi są oferowane także z Krakowa.
Rozbudowywana jest także siatka europejskich połączeń i średniodystansowych połączeń. Samoloty LOT – u latają między innymi do stolicy Kazachstanu, Nursułtanu (dawniej Astany), a także do Tel Awiwu w Izraelu.
W ubiegłym roku Polskie Linie Lotnicze LOT przyniosły ponad 200 milionów złotych zysku i przewiozły 9 milionów pasażerów. W tym roku przewoźnik chce przewieźć ponad 10 milionów osób.

COMMENTS