16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Pielgrzymka bezdomnych na Jasnej Górze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około tysiąca bezdomnych modliło się dziś na Jasnej Górze. Przybyli z dwudziestu dwóch diecezji. Organizatorzy- Caritas Polska- chcieli przede wszystkim zwrócić uwagę na problem bezdomności w naszym kraju.

Historie życia bezdomnych są bardzo podobne. Dom tracili najczęściej przez alkohol czy przez utratę pracy. Tak było w przypadku Marka z Sosnowca, który przybywając na Jasną Górę prosił Matkę Bożą o nowe, lepsze życie. ” Mam dziś cel, przyjeżdżam prosić o to, by być trzeźwym i odzyskać wartości, które kiedyś zgubiłem przez alkohol i moje używki” – mówi Marek, bezdomny od pięciu lat.
Z bezdomnymi pielgrzymowali księża dyrektorzy, kapłani i pracownicy Caritas Polska i innych pozarządowych organizacji niosących pomoc osobom bezdomnym.
Ksiądz Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przyznał, że osobom bezdomnym często towarzyszy poczucie samotności, odrzucenia, a nawet wykluczenia społecznego. „Bezdomni muszą zapomnieć o tym, że mają imię, ludzie różnie mówią – jesteś pijak, bezdomny, a kiedy przychodzą na Jasną Górę mogą usłyszeć od Matki – jesteś moim dzieckiem, ty masz takie imię”. podkreślił. Jego zdaniem. pielgrzymka odbudowuje godność, tożsamość i człowieczeństwo.
Podczas pielgrzymki bezdomni mogli skorzystać z sakramentu pojednania oraz Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem księdza Mariana Subocza, dyrektora Caritas Polska. Ksiądz Marian Subocz powiedział, że wspólna modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej daje nadzieję bezdomnym na lepsze jutro i ukazuje, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi.
11. Pielgrzymce Osób Bezdomnych towarzyszyło hasło: „Kto rusza w drogę, by czynić dobro, już zbliża się do Boga i jest wspierany Jego pomocą” (słowa papieża Franciszka).

Anna Przewoźnik,Częstochowa, Fot. Caritas Polska via Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520