HomePILNE

Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna zapewnia: Konwencja założycielska była finansowana z wpłat i darowizn sympatyków

Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna zapewnia: Konwencja założycielska była finansowana z wpłat i darowizn sympatyków

Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna zapewniła, że konwencja założycielska ugrupowania była finansowana z wpłat i darowizn sympatyków ugrupowania. W Sygnałach Dnia w radiowej Jedynce Piechna-Więckiewicz zapewniała, że nowa partia przedstawi dokładne wyliczenia kosztów.

Portal polskieradio24.pl napisał wczoraj, że działalność sklepu internetowego Roberta Biedronia, którego asortyment promuje jego politykę, może być podstawą dla Państwowej Komisji Wyborczej do odrzucenia sprawozdania finansowego partii. “Naprawdę nie mamy powodów, by wstydzić się naszego przyszłego sprawozdania” – zapewniła Paulina Piechna-Więckiewicz. “Robert Biedroń, Krzysztof Gawkowski i Marcin Anaszewicz cały czas mówią, że wszystko będzie wyjaśnione i ujęte w sprawozdaniu” – dodała rozmówczyni Sygnałów Dnia.

W opublikowanym wczoraj przez portal polskieradio24.pl artykule czytamy, że sam Robert Biedroń mówił, iż pieniądze na finansowanie działalności politycznej pochodzą ze sprzedaży gadżetów ze sklepu i wpłat na konto fundacji. “Jeśli lider Wiosny nie mijał się z prawdą, mamy do czynienia z łamaniem ustawy o partiach politycznych, za co grozi odpowiedzialność karna” – czytamy w tekście zamieszczonym na portalu polskieradio24.pl. Wczoraj na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Wiosny Marcin Anaszewicz mówił, że “finansowanie ze sprzedaży gadżetów ze sklepu dotyczyło sytuacji, kiedy nie istniała partia polityczna”. Formalnie partia Wiosna jeszcze nie istnieje. Nadal obowiązuje jej poprzednia nazwa – Kocham Polskę. Polskieradio24.pl przypomina, że ugrupowanie to współpracownicy Biedronia zarejestrowali w czerwcu 2018 roku, a sklep zaczął działać na początku grudnia.

W niedzielę na warszawskim Torwarze lider nowej partii Robert Biedroń zaprezentował program wyborczy “Wiosny”. Znalazły się w nim między innymi: odejście od kopalń węgla, łatwiejszy dostęp do lekarzy-specjalistów czy uproszczenie przepisów podatkowych. Wśród postulatów “Wiosny” jest również poprawa nauczania języka angielskiego w szkołach, powszechny dostęp do internetu czy rozszerzenie programu “Rodzina 500 plus” na wszystkie dzieci.

iar/PR1/polskieradio24.pl/jj

COMMENTS