20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Papież będzie mógł przyjechać na ŚDM na motocyklu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego oraz skórzaną, białą kurtkę z logo Światowych Dni Młodzieży otrzymał dziś papież Franciszek w czasie audiencji generalnej od ponad 200 uczestników rajdu-pielgrzymki polskich motocyklistów. Na ich czele stoi ks. Adam Parszywka, który odpowiedzialny będzie za biuro prasowe lipcowego zlotu młodych katolików w Krakowie-Łagiewnikach.
Zapytany o dary, jakie pielgrzymi motocykliści przywieźli papieżowi, ks Adam odpowiedział, że „to, co najważniejsze, co papież dostał, to jest ten dar niewidzialny: przywieźliśmy naszą modlitwę. Modliliśmy się całą drogę w intencji Ojca Świętego i w intencji Światowych Dni Młodzieży. Dla nas to nie tylko przebycie drogi w upale i deszczu, ale przede wszystkich chcieliśmy, żeby to była pielgrzymka”.
Na widok darów materialnych – kasku i skórzanej kurtki motocyklisty – papież zareagował entuzjastycznie. „Oczywiście przyglądał się bardzo i buzia mu się rozświetliła, kiedy zobaczył kask i Jezusa Miłosiernego na tym kasku. Powiedziałem: Ojcze Święty, czekamy na Ciebie w Krakowie. Jesteśmy gotowi, żeby wziąć Ojca Świętego i młodzież na ŚDM”.
Ks. Parszywka ujawnił, że „w drodze do Rzymu były awarie, które naprawiono we własnym zakresie, nie było zaś, żadnego mandatu, żadnego nie było i myślę, że nie będzie. To było liczone także jako dobre świadectwo o motocyklistach, że to nie są ci szaleńcy, którzy pędzą, ale ci, którzy się rozkoszują życiem”.

TS/IAR/Marek Lehnert, Rzym/pbp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520