12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

„Od papierowej do cyfrowej Polski”: Wkrótce ma powstać jedna platforma cyfrowej administracji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska podsumowała dziś dotychczasowe prace nad projektem „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Zaangażowane jest w niego łącznie pięć resortów, które wcielają w życie usługi e-administracji. „Efektem jest komfort obywatela” – mówi minister Streżyńska. „Są też inne cele: uszczelnienie systemów, gdzie jest duży przepływ pieniędzy, wzmocnienie innowacyjności biznesu, wsparcie urzędników, by ich praca była bardziej sensowna i prostsza” – dodała minister Streżyńska.

Łącznie zakończono 33 projekty cyfrowe, kolejne 32 przekazano do realizacji przez właściwe ministerstwa. Najważniejszy, zdaniem minister Streżyńskiej to strumień „cyfrowa tożsamość”, który jest bazą innych usług online, umożliwiających kontakt urzędów z obywatelami. „Powstały: Mdokumenty, Mobywatel, pl.ID, czyli dowód osobisty z warstwą elektroniczną, który w 2019 roku powinien znaleźć się w naszych kieszeniach. Zatem jest to najważniejszy i najbogatszy strumień” – podkreśliła minister cyfryzacji.

Wkrótce ma powstać jedna platforma cyfrowej administracji, która będzie podstępna pod adresem gov.pl. Obecnie tylko z usług platformy E-PUAP aktywnie korzysta milion dwieście tysięcy Polaków. Wdrożenie programu „Od papierowej do cyfrowej Polski” zapowiedział w czerwcu zeszłego roku wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

IAR / Tomasz Zielenkiewicz/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520