HomeUSAChicago

Pandemiczne regulacje dla szkolnych rozgrywek sportowych w Illinois

Pandemiczne regulacje dla szkolnych rozgrywek sportowych w Illinois

Od 15 sierpnia Illinois ogranicza zajęcia rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych. Obostrzenia dotyczą szkolnych zajęć sportowych ale nie obejmują zawodowych sportowców i tego typu zajęć odbywających się na uczelniach.

 

Zgodnie z nowymi wytycznymi sport podzielono na 3 kategorie zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. Do kategorii o wysokim zagrożeniu zakwalifikowano między innymi boks, football, hokej i zapasy. Według nowych zasad średnio narażone na COVID-19 są osoby grające w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy wodne polo. Najmniejsze zagrożenie występuje podczas gry w badmintona, w kręgle, jazdy na rowerze, wspinaczki, gry w golfa, jazdy konnej, gry w tenisa czy jazdy na łyżwach.

Wprowadzone zasady przewidują w przypadku dyscyplin sportowych o najwyższym zagrożeniu zakażeniem koronawirusem bezkontaktowe treningi, wykluczają także rozgrywki bezpośrednie. W niektórych przypadkach zawody będą mogły odbywać się wyłącznie na poziomie stanowym lub regionalnym. Jedna z wytycznych dopuszcza jednak rozgrywki z drużynami spoza Illinois. Wszystko zależy jednak od tego do której grupy ryzyka przydzielona została określona dyscyplina sportowa.

 

BK

COMMENTS