HomeŚwiat

Otwarcie Hannover Messe – jednej z największych na świecie imprez wystawienniczych

Otwarcie Hannover Messe – jednej z największych na świecie imprez wystawienniczych

To jedna z największych na świecie imprez wystawienniczych dla firm technologicznych i przemysłowych. W Niemczech rozpoczynają się dziś, targi Hannover Messe. Polska jest tegorocznym krajem partnerskim.

Szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula powiedział, że na targach zaprezentują się technologiczne firmy, które oferują produkty na najwyższym poziomie. Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej dodaje, że w Niemczech swoją ofertę zaprezentują firmy na różnym etapie rozwoju. Chodzi zarówno o tak zwane startupy, jak i dojrzałe przedsiębiorstwa, które już teraz sprzedają swoje produkty na świecie, ale szukają nowych odbiorców.
Odwiedzający targi w Hanowerze będą mogli poznać nie tylko firmy. Obecnych będzie też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.
Wydarzenie zainaugurują (planowana godzina rozpoczęcia – 18) kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Beata Szydło. W poniedziałek szefowe obu rządów mają otworzyć polskie stoisko na targach.
Z danych Ministerstwa Rozwoju wynika, że w ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tysięcy zwiedzających, w tym 70 tysięcy gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tysięcy wystawców z 70 krajów. Polskie Radio jest patronem medialnym polskiej obecności na targach Hannover Messe. Jej hasło to Smart Means Poland.

Karol Tokarczyk, Fot. KPRP

COMMENTS