HomePOLSKA

Orszak Trzech Króli w Warszawie. Trzeba się liczyć z utrudnieniami

Orszak Trzech Króli w Warszawie. Trzeba się liczyć z utrudnieniami

W sobotę 6 stycznia 2018 już po raz dziesiąty ulicami Warszawy przejdą trzej królowie, anioły, diabły, chiński smok i wiele innych postaci. Orszak Trzech Króli tradycyjnie wyruszy z placu Zamkowego. Z największymi utrudnieniami komunikacyjnymi trzeba liczyć się w godzinach popołudniowych.

 

Orszak Trzech Króli w Warszawie rozpocznie się o godz. 12 na placu Zamkowym. Zainauguruje go kolęda „Bóg się rodzi” w wykonaniu Anny Kubickiej-Płodzich. W kolędzie znajdzie się nowa zwrotka, która wygrała konkurs poetycki organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. Po modlitwie odprawionej przez kardynała Nycza, orszak wyruszy w drogę Krakowskim Przedmieściem.

 

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji – taniec dziewcząt z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Każdy z Królów inaczej będzie podróżował do Betlejem: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski – na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

 

Hasło tegorocznego wydarzenia to „Bóg jest dla wszystkich” ma przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

 

Orszak Trzech Króli 2018 w Warszawie zakończy się na pl. Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II oraz warszawskich studentów. Oprócz sceny, na placu staną zagrody ze zwierzętami.

 

W związku z wydarzeniem, w sobotę, 6 stycznia ruch na tych ulicach zostanie wstrzymany w godzinach około 12.00-14.00. Autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Barbara Woźnica, Maciej Badowski AIP

COMMENTS