11.4 C
niedziela, 5 maja, 2024

Opuścił razem z drużyną boisko pod koniec pierwszej połowy meczu. Trener piłkarzy FK Astana Rosjanin Andriej Tichonow z dwuletnim zakazem pracy w Kazachstanie

Trener piłkarzy FK Astana Rosjanin Andriej Tichonow dostał dwuletni zakaz pracy w Kazachstanie za to, że opuścił razem z drużyną boisko pod koniec pierwszej połowy niedzielnego meczu w Ałmatach. W ten sposób goście protestowali przeciw decyzjom arbitrów.

Piłkarze wrócili na murawę po jakimś czasie. Spotkanie zakończyło się porażką FK Astana 0:1.

Astana po 25 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli za Tobołem Kostanaj, a przed Kajratem. Do zakończenia rywalizacji pozostała tylko jedna kolejka.

„Nie wiem, na podstawie jakich przepisów podjęto tę decyzję. Nikt ze mną nie rozmawiał, nie dzwonił, nie prosił o wyjaśnienia. To zresztą nie była moja decyzja, taką podjęła cała drużyna, a ja się zgodziłem z piłkarzami” – powiedział były reprezentant Rosji mediom.

Tichonow szkoleniowcem Astany jest od 2020 roku.(PAP)