OnkoRejs 2015. Część uczestniczek już w Polsce

OnkoRejs 2015. Część uczestniczek już w Polsce

Plan rejsu kobiet, które zmagają lub zmagały się z chorobą nowotworową, pokrzyżowała zła pogoda, ale, mimo trudności pierwszy z dwóch jachtów uczestniczących w wyprawie zacumował w Kołobrzegu, a drugi jest w drodze do kraju.

OnkoRejs to inicjatywa, której celem jest pokonanie własnych słabości i przełamanie stereotypów na temat choroby. Jego uczestniczki – kilkanaście kobiet z całej Polski, które chorują lub chorowały na raka. Pierwszym “podejściem” była wyprawa do hanzeatyckiego miasta Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji. Uczestniczki wyruszyły 31 maja 2015 r. i były traktowane nie jak pasażerowie lecz jako załoga jachtu. Niestety – jak same tłumaczą – z powodu problemów technicznych jachtu musiały przerwać rejs.

Również i podjęta tydzień temu próba nie okazała się zbyt szczęścia, a napotkana w drodze powrotnej burza sprawiła, że tylko jednemu z dwóch jachtów biorących udział w wyprawie udało się bez problemów wrócić do kraju. Jeden z jachtów zacumował w Kołobrzegu o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę. – My już wróciłyśmy a dziewczyny z “Cobry” miały wypłynąć z Nexo [na duńskiej wyspie Bornholm dop. red.] o godzinie 6 rano w niedzielę – mówi Magdalena Lesiewicz, organizatorka i jedna z uczestniczek wyprawy. – Powodem wymuszonego postoju w Nexo była awaria steru, który został wymieniony w sobotę. Tego samego dnia próba z użyciem nowego steru wypadła dobrze, ale pogoda miała być nieciekawa, więc dziewczyny zastanawiały się czy nie poczekać i nie płynąć w poniedziałek lub wtorek, ale z tego co wiem – ponieważ nie mają zasięgu w telefonach komórkowych – to zapewne płyną – dodaje.

, foto Martyna JagudzkaCOMMENTS

WORDPRESS: 0